Kdo čekal ve 2. kole poháru Ondrášovka Cup na hřišti Sezimova Ústí ofenzivní koncert Dynama České Budějovice, musel být asi trochu zklamán. Prvoligový tým proti účastníkovi České fotbalové ligy odehrál víceméně vyrovnaný zápas, přesto ale nakonec postoupil do další fáze soutěže. "Z naší strany to bylo ale pouze splnění povinnosti," řekl po zápase budějovický stoper, jenž se také zapsal do střelecké listiny.

Zápas týmů, které dělí tři soutěže, přinesl velmi vyrovnanou podívanou a domácí účastník třetí ligy rozhodně nezklamal. Ba naopak, proti Dynamu odehrál velmi povedení utkání. "Sezimovo Ústí hrálo velice dobře kombinačně po zemi a v průběhu zápasu se několikrát dostali až k naší bráně, kde bylo několik závarů. Naše defenziva ale pracovala spolehlivě a soupeře jsme nepustili k tomu, aby dal gól," všiml si Michael Žižka, který ocenil právě výbornou defenzivní hru svého týmu: "Vzadu celý mančaft pracoval naplno, i záložníci vypomáhali defenzivě a dokázali jsme eliminovat jejich útočníky. Sezimovo Ústí ale odehrálo velmi dobrý zápas."

Michael Žižka se také jako sváteční střelec zapsal do gólové listiny, když na začátku druhé půle vstřelil uklidňující gól na 2:0. "Ten gól byl hodně o štěstí. Po standardce se nějaký domácí hráč na přední tyči snažil odrazit míč mimo velké vápno, ale dostalo se to ke mně nějak mezi hranici velkého vápna a penalty. Neměl jsem vůbec čas si to nějak zpracovat, protože na mě už doráželi hráči soupeře, tak jsem to napálil pravačkou a nějak to tam doklopýtalo," usmíval se po zápase osmadvacetiletý stoper, který sám přiznal, že to byla pravděpodobně rozhodující branka zápasu: "Byl to takový gól do klidu. Věděli jsme, že je výsledek v našich rukou. Jsme moc rádi, že jsme to bez větších problémů zvládli a postoupili do třetího kola."

Kvůli velké marodce týmu trenér Dynama Pavel Tobiáš letos hodně improvizuje v defenzivě a právě Michael Žižka je jeden z mála hráčů, který v obraně nastupuje. Jako jediný obránce týmu odehrál v lize všech šest zápasů a nevynechal ani minutu. Daří se mu na postu stopera i na levém kraji obrany a spoluhráči na něj spoléhají. Jak sám přiznává, nedělá mu větší problémy, že téměř pravidelně nastupuje v defenzivě s jinými spoluhráči. "V první řadě jsem moc rád, že pravidelně nastupuji. Myslím, že to není zas až tak velký problém, když se v obraně točí víc hráčů. S většinou hráčů spolu hrajeme už delší dobu a i s nováčky v týmu jsme už odehráli několik zápasů v přípravě a teď v lize," dodal na úplný závěr odchovanec Tempo Praha.