Čekání na zápas roku je téměř u konce. Už zítra v 15:00 se na umělé trávě na Složišti představí ženský tým Dynama v pohárovém utkání proti Slavii Praha. Jak se na konfrontaci s lídrem české nejvyšší soutěže a českým zástupcem v Lize mistryň těší samotné hráčky? „Těšíme se moc, bude to pro nás zážitek,“ říká dělená nejlepší střelkyně týmu v divizi Lucie Čondlová.

Postupem po pokutových kopech přes kolegyně z divize C z Hradiště se ženský tým Dynama dostal do druhého kola Poháru žen FAČR, v něm pak minulý týden rozdrtil výběr FC Praha. Triumf 17:0 je o to cennější, že klub z hlavního města České republiky hraje druhou nejvyšší českou ligu. Teď čeká ženy kolo s číslem tři. Proti Slavii Praha.

„Těšíme se moc. Bude to pro nás zážitek zahrát si proti týmu, který vede první českou ligu a zároveň hraje Ligu mistryň,“ říká před soubojem Lucie Čondlová, autorka 13 branek v divizi C a dělená nejlepší střelkyně soutěže. Největší zápas kariéry? Pro spoustu reprezentantek Dynama ano. „Dosavadní kariéry určitě ano, ale věřím, že se v budoucnu dokážeme probojovat výš. A tím pádem bychom si podobné zápasy ještě zahrály,“ pokračuje kanonýrka.

Právě postup do druhé ligy bude pro ženy hlavním cílem letošního ročníku. „Už od začátku sezony si jdeme pro postup. Každý zápas se snažíme dát co nejvíce gólů a potvrzovat, že výš patříme,“ potvrzuje plány Čondlová. Ona sama se snaží k misi přispívat svými trefami. A věří, že by se mohla prosadit také proti gigantovi z Vršovic. „Náš skvělý tým, včetně trenérů, mi nedovolí jinak. Moc bych si přála, aby nějaký padl i zítra,“ říká útočnice.

Slavia ještě před výjezdem na jih Čech hrála v Lize mistryň se St. Pöltenem. Na stadionu v Mladé Boleslavi byla k vidění těsná porážka českého klubu 0:1. „Je to škoda, výhru jsem jim přála,“ hodnotila Čondlová. Jakékoliv sympatie ale půjdou v sobotu stranou. Dynamo má jasný plán, jak velkoklub přetlačit. „Taktiku máme, ale nerada bych ji prozrazovala. Můžu říct jen to, že jsme připravené,“ doplňuje útočnice Dynama.

Utkání třetího kola Poháru žen FAČR mezi Dynamem a Slavií Praha odstartuje v sobotu v 15:00 na umělé trávě na Složišti.