Na podzim byl základním stavebním kamenem Dynama. V zimě to zkoušel znovu v pražské Spartě, ale místo v kádru nezískal, tudíž se po dlouhých tahanicích nakonec vrátil na jih Čech. "Jsem rád, že zde budu působit další půlrok. Budu se snažit podávat co nejlepší výkony," slibuje Simon Deli, dvaadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny.

Odehrál jste první zápas v přípravě za Dynamo. Jak ho hodnotíte?
Byl to dobrý zápas. Cítil jsem se dobře, jen je škoda toho výsledku. Dostali jsme se do vedení, ale pět minut před koncem jsme inkasovali branku a bohužel pouze remizovali.

Simon Deli v českobudějovickém dresu

Utkání bylo po celých devadesát minut hodně bojovné a nervózní. Jak jste to vnímal?
Nebylo to lehké. Hra byla pořád plná osobních soubojů, hlavně v první půli. Každý souboj se dohrávala naplno a chvíli nám trvalo, než jsme si na to zvykli. Po změně stran se to trošku uklidnilo, zvykli jsme si na to a vstřelili branku. Škoda jen toho závěru.

Bojoval jste o místo ve Spartě, ale nakonec budete na jaře hrát na jihu Čech. Jste spokojený s touto změnou?
Chtěl jsem se dostat do kádru Sparty, ale není to lehké, konkurence je obrovská. Ale vzhledem k mé budoucí kariéře jsem rád, že budu hrát v Budějovicích, kde budu dostávat víc času na hřišti, než by to bylo ve Spartě. Znám město, prostředí, zázemí – za to jsem moc rád.

A líbí se vám České Budějovice jako město?
Ano, to se mi líbí. Ale nemám rád Českou republiku v tomhle období, protože je tu hrozná zima (směje se).

Ve Spartě byste pravděpodobně hrál za B-tým třetí ligu. Takhle budete nastupovat ve druhé lize za Dynamo. To je pro vás pozitivní, ne?
Určitě. Je to přeci jen o jednu soutěž výš. Mám půlrok na to, abych zde podával kvalitní výkony, a třeba si mě někdo všimne a dostanu se zase dál.

Existuje možnost, že byste zde působil i po jarní části?
Těžká otázka, na kterou teď nedokáži odpovědět. Momentálně jsem hráč Budějovic a budu hrát, jak nejlépe budu umět. Co bude pak, se uvidí.

Také proti Vlašimi přišlo Dynamo o výhru v závěru (1.2.2014)

Fotbalisté Dynama nedokázali do vítězného konce dotáhnout ani zápas proti Vlašimi. V souboji dvou druholigových týmů se hrál na Složišti bojovný a vyrovnaný fotbal, přesto po gólu Hály v 80. minutě byli Jihočeši blízko k výhře. V závěru ale na 1:1 srovnal Putz.