Ve středu 21. května se od 18 hodin na Střeleckém ostrově odehraje zajímavé fotbalové utkání mezi Dynamem České Budějovice 35 a hokejovým týmem Motoru České Budějovice. V zápase nastoupí mimo jiné také Karel Poborský, takže k vidění bude souboj vicemistra Evropy ve fotbale proti mistrům světa v hokeji.

Právě ve středu 21. května startuje hokejový Motor prodej permanentek na příští sezonu a v rámci této významné události byl uspořádán vzájemný zápas s Dynamem.

Martin Vozábal v akci

Za Dynamo nastoupí hráči týmu nad pětatřicet let, kteří hrají pravidelně zápasy v Precis lize. Příchozí fanoušci se tak mohou těšit například na Karla Poborského, Martina Vozábala, Jiřího Lercha, Rudolfa Otepku, Martina Wohlgemutha, Davida Horejše nebo Pavola Švantnera. Tento tým je postrachem všech soupeřů na jihu Čech. V loňské sezoně celou soutěž s velkým přehledem vyhrál, když ve finále pokořil Hlubokou nad Vltavou a suverénní je i letos, kdy svým soupeřům uštědřuje jeden příděl za druhým. Dosavadních šest soutěžních zápasů vyhrál se skóre 78:9. "Přemýšlíme, že bychom Motoru dali před zápasem náskok pěti gólů," říká s úsměvem Martin Vozábal.

Hokejisté Motoru mají ale také vysoké ambice a rozhodně nebudou chtít prodat svou kůži lacino. "Martinovo sebevědomí je obdivuhodné, my mu hlavně přejeme, aby ve zdraví dohrál," naznačil s potutelným úsměvem provozní ředitel Motoru Petr Sailer. Kromě hráčů současného kádru, kteří by měli hrát první poločas, se v tom druhém představí i hokejové legendy nedávné minulosti jako jsou Luboš Rob, Filip Turek, Martin Štrba, Tomáš Vak, dále pak členové vedení Motoru Radek Bělohlav, Petr Sailer, Stanislav Bednařík a Tomáš Kučera.

Ke sledování zápasu jsou samozřejmě srdečně zváni také fanoušci fotbalu i hokeje. Pro fanoušky hokejového týmu bude vyhrazená celá východní tribuna, pro fanoušky fotbalu pak hlavní západní tribuna. Vstup na zápas je zdarma a otevřené budou i stánky s občerstvením.

FNL: Chce to zase tři body, v cestě stojí Karviná (11.5.2014)
Série výher českobudějovického Dynama skončila na číslu šest, v posledním kole totiž Jihočeši pouze remizovali ve Zlíně 1:1. Ve hře o postup je však všechno otevřené a černobílí mají postup ve svých rukou. V cestě za ním však musí vítězit a další krok je třeba udělat v neděli, kdy na Střelecký ostrov přijede Karviná. Zápas startuje v 17 hodin.