Na konci května oficiálně ukončil profesionální kariéru. Přesto nebude zahálet a rovnou se od léta vrhá znovu do práce. Budějovický rodák Jiří Kladrubský se začlení do klubové organizační struktury a navíc bude předávat své zkušenosti mladým hráčům v B-týmu.

Jiří Kladrubský hrál v české nejvyšší soutěži pouze za dva kluby - za Dynamo České Budějovice a za pražskou Spartu. Vedle 154 zápasů v české lize sbíral starty také na Slovensku, v Řecku nebo v Itálii. Jako ryzí odchovanec Dynama se nyní vrací tam, odkud vzešel. S fotbalem totiž nadobro nekončí, od nové sezony bude hrát na Složišti za divizní B-tým.

„Když se Jirka rozhodl, že profesionální kariéru ukončí, začali jsme řešit, jak jeho zkušeností využít. Kladry má do fotbalu stále chuť, a tak jsem rád, že jsme se dohodli na tom, že bude v B-týmu předávat mladým hráčům své zkušenosti. V týmu bude vykonávat funkci hrajícího asistenta, který by měl být zároveň spojnicí mezi B-týmem a A-týmem," říká generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Fanoušky oblíbený fotbalista se bude také postupně začleňovat do struktur klubu. Již před časem klub oznámil, že se stane patronem nově vzniklého Nadačního fondu Černobílé srdce. Jiří Kladrubský je dlouholetou tváří klubu a v minulých týdnech se například objevil ve velké letní kampani českobudějovického IGY Centra.

Inspirovat a pomáhat ⚽️

Inspirovat a pomáhat 🖤 ⚽️ Profesionální sportovci jsou inspirativní osobnosti, od kterých bychom se mohli učit mnohé - disciplíně, vytrvalosti nebo cílevědomosti. Spolupráce IGY Centra s Jiří Kladrubský a SK Dynamo České Budějovice ale není jen o zajímavých nákupech - je o pomoci druhým. Jiří Kladrubský sice nyní končí svou profesionální kariéru, s SK Dynamo ale se neloučí. Své síly přesune směrem k Nadačnímu fondu Černobílé srdce, který podporuje Centrum BAZALKA, o.p.s., Dětský domov v Horní Plané a nebo Potravinová banka Jihočeského kraje aj. Více o nadačním fondu 👉 bit.ly/nadacni-fond-cernobile-srdce

Zveřejnil(a) IGY Centrum dne Neděle 23. května 2021