Na tradičním vyhlašování nejlepších sportovců Jihočeského kraje za daný rok mělo českobudějovické Dynamo zastoupení i v roce 2018. Mezi deseti nejlepšími figuroval kapitán A-týmu Jiří Kladrubský a černobílí se umístili i mezi nejlepšími kolektivy.

„Bylo mi nesmírnou ctí, že jsem se objevil mezi deseti nejlepšími sportovci Jihočeského kraje. Je to zásluha i mých spoluhráčů, bez nich bych se do takové společnosti nikdy nedostal,“ děkoval kapitán Dynama, který se tradičního předvánočního vyhlašování v DK Metropol v Českých Budějovicích zúčastnil vůbec poprvé. „Byl to krásný večer. Byla se mnou i celá moje rodina, takže jsme si to užili společně. Nesmírně si ocenění vážím. Jsem z toho teď trošku naměkko,“ usmíval se krátce po skončení večera Jiří Kladrubský.

Vítězství mezi jednotlivci obhájil letec Martin Šonka. Českobudějovický odchovanec Kladrubský obsadil desátou příčku. Černobílí uspěli i mezi kolektivy, kde se umístili na krásné třetí příčce. „Hned jsem psal klukům do společné skupiny, že jsme se umístili, a že jim moc děkuji. Zní to jako klišé, ale opravdu si toho cením,“ opakovala šťastná opora druholigového lídra.

Kladrubského přání do dalšího roku je jednoznačné. „Chci postoupit do ligy. A to nejen já, ale celý tým. A samozřejmě aby drželo zdraví, bez toho to nejde,“ přeje si třiatřicetiletý Jiří Kladrubský závěrem.

Výsledky
Jednotlivci:

1. MARTIN ŠONKA (letecká akrobacie, Aeroklub Tábor), vítěz světové série Red Bull Air Race, mistr Evropy ve freestyle
2. FRANTIŠEK LINDUŠKA (triatlon, TCV Jindřichův Hradec), pátý ve Světovém poháru v Karlových Varech, pátý na mistrovství Evropy, mistr ČR ve sprint triatlonu
3. ANEŽKA PALOUDOVÁ (kanoistika, SK Vltava Český Krumlov), mistryně Evropy do 23 let ve sjezdu na divoké vodě C1, stříbrná na ME U23 ve sjezdu K1, zlatá z MS hlídek ve sjezdu C1, K1 a K1 sprint)
4. TEREZA SÁSKOVÁ (cyklistika, ČS Specialized junior Vimperk), stříbrná na juniorském mistrovství světa horských kol, bronzová na juniorském mistrovství Evropy, mistryně ČR
5. MAREK ŠOTOLA (volejbal, Jihostroj České Budějovice), stříbrný z mistrovství Evropy hráčů do 20 let
6. ADÉLA ZÁHOROVÁ (atletika, Vodní stavby Tábor), třetí ve světových tabulkách juniorských dálkařek skokem 648cm, devátá na mistrovství světa juniorek
7. MARTIN MICHEK (motorismus, Buksa Ados Team), mistr Evropy v motokrosu třídy Open, mezinárodní mistr ČR kat. MX1
8. MICHAELA KUBÍČKOVÁ (volejbal, VK České Budějovice), devátá ve Světovém okruhu v beach volejbalu, mistryně ČR)
9. ZDENĚK KUTLÁK (lední hokej, ČEZ Motor Č. Budějovice), kapitán a jedna z opor týmu, který aspiruje na postup do extraligy
10. JIŘÍ KLADRUBSKÝ (fotbal, Dynamo České Budějovice), kapitán vítěze podzimní části II. ligy, jako obránce autor tří gólů a devíti gólových asistencí

Kolektivy:
1. ŽRALOCI LEDENICE, mistryně ČR v softbale žen, držitelky stříbrné medaile z Evropského poháru vítězů pohárů