Postavil se poprvé v ligovém utkání do branky Dynama a podal velmi dobrý výkon. Musel krýt hned několik dobrých šancí Sokolova a výrazně tak přispěl k zisku cenných tří bodů. Brankář Jindřich Staněk byl po zápase spokojen a měl k tomu důvod.

Tři body v Sokolově se dají považovat za šťastné a vydřené?
První poločas jsme dle mého hráli velmi dobře, dařilo se nám na středu hřiště. Druhý poločas jsme malinko zalezli. Podobná utkání zejména na venkovních hřištích jsou nesmírně náročná, Sokolov neodehrál špatné utkání. Byli jsme kompaktní a dokázali jsme si tři body pohlídat.

Poprvé v ligovém utkání jste se postavil do branky svého týmu. Kdy jste se dozvěděl o tom, že do zápasu půjdete jako jednička?
Trenéři nám to oznámili ve čtvrtek, takže jsem měl dostatek času se na to připravit i po psychické stránce. Bral jsem to jako normální utkání, přestože je první start vždy speciální.

Nepočítáme-li pohárové utkání ve Velvarech, jednalo se o váš ligový debut v mužském fotbale?
Ano. Mezi dospělými to bylo mé první utkání.

S výkonem můžete být spokojen, ne? Vychytal jste soupeři hned několik gólových šancí, připsal jste si čisté konto.
Od toho v brance jsem, abych něco chytil. Utkání se mi docela povedlo, jsem rád, že hned napoprvé jsem udržel nulu. Je to pro mne jedině dobře a těší mne, že jsem mohl pomoci celému týmu. Mohu být nyní spokojen, ale jednalo se pouze o jedno utkání. Musíme se soustředit na další zápasy, které přijdou.

Jak probíhala komunikace s ostatními hráči? Bez problémů?
Rozhodně. Vždy je co zlepšit, ale myslím si, že komunikace a práce celé obrany pracuje velmi dobře.

Na rozcvičce před utkáním se zranil Matěj Helešic. Nerozhodilo vás, že se na poslední chvíli musela měnit sestava?
Ne, Lukáš Havel dokázal dobře zaskočit a ve většině soubojů vyhrával. Už má nějaké zkušenosti a záskok zvládl velmi dobře.

Nyní jste znovu na dělené první pozici a o víkendu vás čeká další domácí utkání s papírově slabším soupeřem. Je potřeba, abyste se poučili ze zápasu s Frýdkem a došli si pro tři body?
Samozřejmě. Musíme doma potvrdit tři body z venkovního prostředí. Nebál bych se říct, že nic jiného nebereme. Musíme se na to dobře připravit a věřím, že když podáme kvalitní výkon, tak to zvládneme.