Fotbalisté Dynama mohli rozhodným způsobem vykročit směrem FORTUNA:LIGA. Na půdě Hradce Králové potřebovali uhrát alespoň bod, aby v následujícím domácím zápase mohli pomýšlet na vysněný postup. Avšak zápas na východě Čech jim nevyšel a prohráli 0:1. Tím také skončila patnáctizápasová série Dynama bez porážky.

Právě dlouhá série zápasů bez porážky a zároveň dlouhá dvanáctizápasová série výher byla vděčným tématem novinářů a fotbalové veřejnosti. Sami fotbalisté se ale snažili soustředit hlavně na jednotlivé zápasy. „Nemyslím si, že bychom tu sérii měli nějak vyloženě v hlavách. Byla sice příjemná, ale náš cíl pro letošní sezonu je jiný. Věděli jsme, že dříve nebo později prohrajeme. Spíše nás teď moc mrzí, že prohra přišla právě v Hradci. Náš výkon nebyl ideální," hodnotil zápas gólman Dynama Jindřich Staněk.

Ani on a ani jeho spoluhráči si nechtěli zbytečně svazovat ruce případnou možností oslavovat postup do ligy. „Samozřejmě jsme věděli, že při souhře okolností jsme mohli už po Hradci slavit postup do ligy. Já osobně jsem ale vůbec nesledoval souběžně hraný zápas Jihlavy a snažil jsem se soustředit na svůj výkon," pokračoval mladý budějovický brankář, který jen těžko hledal vysvětlení, proč se jeho týmu v Hradci herně nedařilo: „Domácí fotbalisté hráli také o hodně. Začali velmi bojovně a vydrželi jim to celý zápas. My jsme se po inkasování gólu sice snažili s výsledkem něco udělat, ale do gólových šancí jsme se nedostávali."

Naopak právě brankář Staněk musel v průběhu zápasu řešit celou řadu ošemetných situací a připsal si několik těžkých zákroků. Ty nejtěžší pak zaznamenal v závěrečné desetiminutovce. „Je pravda, že několik těžkých zákroků tam byl. Na druhou stranu je třeba říci, že od toho jsem v bráně, abych něco chytil. Dokud to bylo 1:0 pro domácí, měli jsme stále příležitost na to, abychom i třeba v poslední minutě srovnali na 1:1, což by pro nás byl v tu chvíli důležitý výsledek. Bohužel se nám to ale nepovedlo," hlesl zklamaně Staněk.

Budějovický gólman si v nastavení zahrál také v poli. V závěrečném tlaku šel do vápna soupeře při autovém vhazování Kladrubského a ve vápně soupeře vydržel poměrně dlouho. „Když jsme byli natlačeni ve vápně soupeře, mrknul jsem na Davida Horejše. Ten mi ukázal, že mám jít do vápna, tak jsem šel. První aut Kladryho jsem se dostal k hlavičce, ale domácí míč zblokovali na další aut. A po tom druhém autovém vhazování se už ubránili," popisoval brankář Jihočechů své nezvyklé fotbalové okamžiky.

Čtyři kola před koncem soutěže se tedy situace na nejvyšších příčkách tabulky příliš nevyjasnila. Dynamo má na druhou Jihlavu náskok devíti bodů a nadále tak potřebuje uhrát nějaké body. „Do dalšího zápasu s Chrudimí musíme jít pochopitelně s cílem uhrát tři body. Na Jihlavu se vůbec nechceme nijak ohlížet. Postupové šance máme stále pevně ve svých rukou a musíme udělat vše, abychom sezonu dohráli tak, jak si přejeme," dodal Jindřich Staněk.

Zápas s Chrudimí odehraje Dynamo netradičně již tuto středu 8. května. Vložené 27. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná na Střeleckém ostrově v 17 hodin.