Bez své největší útočné hvězdy Zdeňka Ondráška nastoupili fotbalisté Dynama na hřišti Slovanu Liberec. Oslabení o nejlepšího střelce týmu se ukázalo jako důležitý faktor vítězství domácího celku 4:0. Místo Ondráška do zápasu nastoupil Tomáš Stráský. On ani nikdo jiný z budějovického týmu se ale neprosadil. "Liberec má teď skutečně hodně silné mužstvo, což potvrzuje jak doma, tak i venku. Ale 4:0, to tedy je příděl," řekl Tomáš Stráský. Top foto: www.slovanliberec.cz

Jihočeši vstoupili do zápasu v Liberce celkem nebojácně a v úvodních minutách byli domácímu celku vyrovnaným soupeřem. Přesto ale nakonec první poločas prohráli vysoko 3:0. "prvních dvacet minut to na to, že bychom měli dostat takový debakl, podle mého soudu nevypadalo. Bohužel pak jsme dostali gól, a když krátce nato Liberec zvýšil na 2:0, se to na nás sesypalo. My úplně ztratili celé hřiště a Liberec od té doby dominoval," všiml si Tomáš Stráský.

Svěřenci Františka Cipra chtěli v utkání navázat na dobrý výkon a výsledek z posledního domácího zápasu s Příbramí, to se jim ale vůbec nepovedlo. "Po Příbrami jsme si říkali, že by se to mohlo zlomit, protože ta výhra přišla po dobrém a bojovném výkonu. Bohužel v Liberci jsme na to nenavázali. Možná i proto, že zatímco s Příbramí jsme chodili do osobních soubojů a taky je většinou i vyhrávali, v Liberci to bylo právě naopak a my všechny souboje prohrávali a byli všude pozdě. Tak se fotbal hrát nedá," krčil rameny Stráský.

Tomáš Stráský dostal po delší době možnost nastoupit v základní sestavě. Svou příležitost ale příliš za pačesy nechytil. "Dlouho jsem nehrál, tak jsem se snažil podat co nejlepší výkon a pochopitelně mě tím víc mrzí, že zápas dopadl tak, jak dopadl," řekl útočník Dynama, který měl jasné pokyny od trenéra Cipra. "Měl jsem hrát ne úplně na hrotu. Hlavně se snažit udržet balony, které dopředu půjdou. A pokud možno se pokusit taky dát nějaký ten gól. Doufám, že dostanu příležitost i v dalším zápase a že třeba gól dám," dodal Stráský.

Budějovický tým sice v Liberci vysoko prohrál, během reprezentační pauzy se bude ale maximálně připravovat na zápas se Žižkovem. "Liberec hraje o evropské poháry a my o ligovou záchranu. My musíme teď z těch tří zápasů, co nás ještě na podzim čekají, vytěžit co nejvíc bodů. Především z těch dvou, které budeme hrát doma, což je v neděli se Žižkovem a potom na konec podzimu s Duklou. Z těchto dvou zápasů musíme uhrát šest bodů, a pokud možno zkusit něco vybojovat i v Mladé Boleslavi. Jsou to pro nás hrozně moc důležité zápasy a pevně věřím, že v nich uspějeme," dodal Tomáš Stráský.

První a nakonec i vítězný gól zápasu vstřelil v utkání s Dynamem liberecký Michal Breznaník, který byl jednoznačně nejaktivnějším hráčem zápasu. "Při svém gólu jsem si seběhl zprava do vápna, akorát mi to přišlo, zkusil jsem to obstřelit a vyšlo to. Jen jsem se bál, aby se míč od tyče neodrazil do hřiště. Byl z toho hodně důležitý gól. Uklidnil nás, dali jsme do poločasu ještě další dva, ve druhém už jsme si to pohlídali a výhru ještě zvýraznili," pochvaloval si Michal Breznaník.

Nejaktivnější hráč domácího celku mohl v utkání vstřelit i více než jednu branku. "Měl jsem alespoň dvě nebo tři velmi dobré šance. Trošku mě to mrzelo, ale hlavně, že jsme vyhráli. Třeba mi to zase vyjde příště," řekl s úsměvem Breznaník, kterému ani nevadí, že jeho rozjetý tým bude další zápas hrát až po reprezentační pauze. "Aspoň potrénujeme a je dobře, že si trošku oddechneme, protože to byly teď docela náročné zápasy," dodal.

O letošní výborné formě libereckého záložníka svědčí také fakt, že má na kontě již osm vstřelených branek. Ještě před koncem podzimu by si troufl atakovat i hranici deseti gólů. "Věřím, že se to podaří. Byl bych moc rád, vždyť já jsem za půl sezony dosud dal tak maximálně tři góly. Ale hlavně abychom vyhrávali a drželi se co nejvíc nahoře," přeje si před koncem podzimní části sezony.