Do Českých Budějovic se po dvoutýdenní pauze vrací ligový fotbal. Dynamo v rámci 20. kola české nejvyšší soutěže přivítá na Střeleckém ostrově hosty z Bohemians Praha 1905 a bude doufat v první jarní body. Souboj s Klokany startuje v neděli v 15:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

Bohemians Praha 1905
www.bohemians.cz
14. místo (18 bodů)
Postavení v tabulce
5. místo (28 bodů)
18:35
Skóre
33:35
Čmelík, Havel (3)
Nejlepší střelci
Puškáč (5)
Čolić (4)
Nejvíce asistencí
Puškáč (3)
Plzeň – Dynamo 2:1
Poslední ligový zápas
Bohemians - Sparta 2:6
VPPPP
Forma
VPVVP

Tažení za přepisem dějin

Už celkem 118 let se mezi českými týmy objevuje ten, který se honosí názvem Bohemians Praha 1905. Historie Bohemky se začala psát v roce 1905, od té doby klub prožil časy dobré i časy horší. Ty nejpovedenější prožil klub sídlící v ikonickém vršovickém stadionu Ďolíček v 80. letech minulého století. V sezoně 1982/1983 získali fotbalisté Bohemians první a zatím jediný titul v klubové historii, když si podmanil tehdejší nejvyšší československou soutěž.

V posledních letech se Bohemians pohybují v tabulce FORTUNA:LIGY v prostorách kolem středu. Občas si vedou lépe, občas hůře, v letošní sezoně ale platí první varianta. Po devatenácti zápasech české ligy patří Klokanům páté místo a atakují tak nejlepší umístění v nejvyšší soutěži v éře samostatné České republiky. Maximum představuje čtvrté místo ze sezony 2001/2002, kdy Bohemians jen těsně zaostali za elitním triem Viktoria Žižkov, Sparta Praha a Slovan Liberec.

Za dobrými výkony letos žene Klokany zejména dělený čtvrtý nejlepší útok soutěže, ale také bojovné výkony. I když zrovna tohle v posledním ligovém zápase Bohemians tak úplně neplatilo. Do Ďolíčku se vypravila v rámci 19. kola pražská Sparta, která si zpátky na Letnou odvezla po vysokém vítězství 6:2 tři body. Na zápas nebude v dobrém vzpomínat zejména brankář Martin Jedlička zapůjčený na jarní část z Plzně. Kromě něj do klubu přišli v zimě také plzeňský kolega Čermák, slávista Matoušek nebo navrátilec Vondra. Za Bohemians naopak opustily dlouholeté opory Krch, který odešel do Dukly, Hronek pláchl do Slavie a Bartek ukončil profesionální kariéru. Citelnou ztrátou je pak také odchod nejlepšího podzimního kanonýra Květa za západ do Viktorie Plzeň.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 6. kolo) – 30.8.2022:
Bohemians Praha 1905 – SK Dynamo ČB 1:2 (0:1)
Góly: 59. Puškáč - 13. Škoda, 84. Sluka. ŽK: Sluka, Sladký, Čmelík - Puškáč. Rozhodčí: Proske –⁠ Kotík, Dresler.
Sestava Bohemians: Valeš – Křapka, Hůlka, Köstl – Dostál, Jindřišek (C), Kovařík (55. Hála), Hronek (81. Mužík) – Puškáč (81. Novák), Petrák (55. Jánoš), Beran.
Sestava Dynama: Janáček – Čolić (77. Hais), Králik (C), Havel, Sluka – Čmelík, Broukal, Čavoš, Hellebrand – Škoda (72. Skovajsa), Zajíc (77. Sladký).

Utkání 20. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Bohemians bude na programu v neděli v 15:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Vstupenky na druhé domácí ligové utkání Dynama v jarní části sezony si stále můžete kupovat na tomto odkazu.