Jihočeši zvládli poslední letošní duel a přezimují na třináctém místě tabulky. V duelu s Duklou se za Dynamo poprvé prosadil Filip Rýdel. "Rozhodl jsem se, že půjdu na zadní tyč. Lengy mi to výborně prodloužil a já už jsem měl snadnou úlohu," říká s úsměvem. K tomu měl po utkání daleko brankář poražených Filip Rada. "Nehráli jsme to, co jsme měli, proto jsme neuspěli," kroutí hlavou opora Pražanů.

První půle byla na podzim nejlepší, libuje si Filip Rýdel

Vstřelil jste první letošní gól, jak se to celé seběhlo?
Rozhodl jsem se, že půjdu na zadní tyč. Lengy mi to výborně prodloužil a já už jsem měl snadnou úlohu.

Předpokládám, že vás těší více vítězství než vstřelená branka, nepletu se?
Určitě. Do našeho třetího gólu jsme hráli to, co jsme chtěli, a Dukla neměla žádnou příležitost. Poté jsme nepochopitelně přestali hrát, zalezli a čekali, s čím Dukla přijde. Nakonec jsme se zbytečně strachovali o výsledek. Naštěstí jsme to zvládli a tento důležitý duel vyhráli.

O Dukle je známo, že vyznává útočný styl. Potvrdila to na jihu Čech?
Asi ano. Ale my jsme první poločas hráli asi nejlépe za celý podzim. Běhali jsme a byli všude o krok před soupeřem. Ale do stavu 3:0 byla Dukla neškodná, poté nám dala dva rychlé góly.

Zatrnulo vám po rychlé druhé brance ve vaší síti?
Každopádně. Dali nám dvě branky během dvou minut a může přijít cokoliv a je srovnáno. Dohrávali jsme nervózní a báli jsme se o výsledek.

Věděli jste před utkáním, že pokud zvítězíte, odlepíte se od pronásledovatelů na chvostu tabulky?
Výsledky jsme znali a o to víc jsme rádi, že jsme to zvládli a třeba bude i zimní přestávka klidnější.

I díky výsledkům soupeřů jsme tam, kde jsme, připomíná Klesa

Vstřelil jste důležitý druhý gól. Co mu předcházelo?
Naběhl jsem si do mezery a Sandro mě zde výborně našel. Měl jsem štěstí, že mi míč zpracoval obránce přímo na nohu a byl jsem sám před brankářem a chtěl jsem pouze trefit bránu. To se povedlo a jsem za to rád.

Šel jste do souboje důrazně s vidinou zisku míče?
Naštěstí to nebyl stoper, to bych možná od něho odlít (směje se). S Vrzalem jsem se osobního souboje nebál, ten je ještě menší než já.

Vaše zakončení bylo chladnokrevné. Zamýšlel jste to tak?
Ano, chtěl jsem to dát nahoru, jelikož jsem viděl, jak Radič padá. Pak už stačilo pouze trefit bránu.

Vedli jste tři nula a rázem to bylo za dvě minuty o gól. Co se stalo?
Ani bych neřekl, že jsme polevili. Přišly dva centry z naší levé strany, při prvním gólu byl hráč na čáře zcela sám, takže to měl jednoduché. Při tom druhém míč vypadl nešťastně Křížovi a Lietava to měl znovu jednoduché. Dukla měla za zápas tři centry do vápna a z toho jsme dvakrát inkasovali.

Bylo vaše vítězství zasloužené?
Myslím, že jo. Dukla neměla kromě dvou branek žádné další velké šance.

Bylo to vaše třetí vítězství doma v řadě. Potřebovali jste takovou „bodovou bombu?“
Určitě. Jak s Duklou, tak s Příbramí nám pomohly rychlé branky. Se Žižkovem to bylo spíše trápení. I když máme třináct bodů, tak ztrácíme na Bohemku s Hradcem šest bodů, což se dá dohnat. Zaplať pánbůh, že nám ostatní výsledky hrají do karet. Nepamatuji si, kdyby třináct bodů stačilo na nějaké třinácté místo.

V poslední době se vám poměrně daří. Nebyli byste raději, kdyby se hrálo dál?
Mně osobně by to nevadilo, ale alespoň doléčíme zranění.

Nehráli jsme, co jsme měli, kroutí hlavou brankář Rada

Po špatné první půli jste byli poměrně blízko bodu. Mrzí vás to?
Mrzí, ale utkání jsme si prohráli sami špatným výkonem v první půli. Sice jsme vstřelili dva góly, ale takový zápas se těžko otáčí.

Čím to, že jste takto prospali první poločas?
Nevím. Budějovice hrály doma, měly deset bodů a chtěly za každou cenu vyhrát. Věděli jsme o tom, ale nehráli jsme to, co jsme měli.

Co vám řekl trenér o poločase?
Vynadal nám, poté jsme s klukama taky něco řekli a pomohlo to. Dali jsme dva góly, ale nestačilo to.

Na rozdíl od Budějovic jste mohli hrát relativně v klidu…
To ano, ale máme pořád dvacet bodů a to nestačí na záchranu, takže jsme sem jeli minimálně pro bod. Nepovedlo se, takže jsme zklamáni.