Česká nejvyšší soutěž bude mít tento víkend volno, přednost dostane reprezentační přestávka, jihočeský klub ale v průběhu týdnu bude mít i tak napilno. Čeká ho totiž vstup do MOL Cupu na půdě aktuálně šestého celku Divize B z Chomutova. Utkání na krásném Letním stadionu ve městě v Ústeckém kraji startuje ve středu v 18:30.

Budějovičtí fotbalisté si budou chtít po třech ligových porážkách v řadě s Mladou Boleslaví, pražskou Slavií a Sigmou Olomouc spravit chuť. Příležitost dostanou v Chomutově, ještě před volným víkendem, kdy jim ubydou povinnosti kvůli reprezentační pauze. Do Ústeckého kraje se vypraví Dynamo na bitvu ve druhém kole MOL Cupu.

Jeho soupeřem bude divizní celek, který aktuálně okupuje šestou příčku skupiny B a do druhého kola českého poháru se probil přes třetiligové Karlovy Vary. Těm nasázel během 16 minut hattrick Radek Jelínek a zejména díky němu slavili domácí fotbalisté, jejichž historickým maximem jsou tři sezony strávené ve druhé nejvyšší soutěži, výhru 4:1. Na jeho hřiště na Zadních Vinohradech se teď vypraví Dynamo. To ztělesňuje po Jablonci první prvoligový tým od roku 2014, který se ve městě nedaleko hranic s Německem předvede v ostrém zápase.

Dynamo bude chtít navázat na výsledky z posledních let. Čtyři předešlá druhá kola MOL Cupu zvládlo vyhrát bez větších potíží, navíc s patnácti vstřelenými brankami a jen jednou obdrženou. Vloni se Jihočeši prodrali až do čtvrtého kola, ve kterém po pokutových kopech vypadli s olomouckou Sigmou.

Dynamo ve 2. kole posledních čtyř ročníků MOL Cupu:
2021/2022: TJ Tatran Sedlčany – SK Dynamo ČB 0:6
2020/2021: FK Baník Most-Souš – SK Dynamo ČB 0:3
2019/2020: TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – SK Dynamo ČB 0:2
2018/2019: FK Jindřichův Hradec – SK Dynamo ČB 1:4

Utkání 2. kola MOL Cupu mezi Chomutovem a Dynamem, tedy dvou týmů, které spolu změřily v tomto století síly celkem dvakrát v letech 2001 a 2002 v rámci druhé ligy (výhra Českých Budějovic 5:0, pak remíza 0:0), bude na programu ve středu v 18:30 na Letní stadionu na Zadních Vinohradech v Chomutově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.