Česká reprezentační jednadvacítka vstoupila úspěšně do dalšího kvalifikačního cyklu o mistrovství Evropy. Před necelými čtyřmi tisíci fanoušků na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích tým trenéra Krejčího porazil Litvu 2:0, když se v prvním dějství trefil Vaníček, po změně stran potvrdil výhru z penalty Šašinka.

Čeští mladíci byli od úvodu častěji u míče, ale soupeř potvrzoval, že neprodá kůži lacino. To potvrdil po necelých deseti minutách Šešplaukis, jenž křížnou ranou protáhl gólmana Jedličku. Český celek byl efektivnější. V 16. minutě po rychlé akci Matouška netrefil míč ideálně Sadílek, ale k českému štěstí balon doletěl k Antonínu Vaníčkovi, jenž jej uklidil do sítě. Pak Krejčího tým trošku vypadl z role a Litevci se častěji osmělovali. Do zakončení se ale hosté moc nedostávali. Před poločasem ještě zahrozil z trestného kopu Krejčí, ale gólman Krapikas si připsal pěkný zákrok.

Po změně stran hráli už prakticky jen čeští reprezentanti. Územní převaha se stupňovala, po hodině hry trefil po Holíkově centru Vaníček hlavou ještě tyč. Když se v 68. minutě Ondřej Šašinka prodral do vápna a byl faulován, sám pak proměnil penaltu a dodal českému týmu klid. Litevci se na odpor vůbec nezmohli. Naopak jejich brankář Krapikas je zachránil před dalšími pohromami, když zneškodnil nájezdy Hložka a Žitného. Závěr si jednadvacítka pohlídala a potěšila českobudějovické fanoušky výhrou 2:0.

Kvalifikace ME U21 – 6. 9. 2019: Česko – Litva 2:0 (1:0)
Branky: 16. Vaníček, 68. Šašinka z pen. ŽK: Vaníček, Matoušek, Granečný, Sadílek, Krejčí – Milašius, Uzéla. Rozhodčí: Laforge – Monteny, Cremers (všichni BEL). Diváci: 3823.
Česko: Jedlička – Holík, Chaluš (C), Plechatý, Granečný – Krejčí, Sadílek – Matoušek (89. Graiciar), Hložek (84. Havelka), Vaníček (74. Žitný) – Šašinka.
Litva: Krapikas (C) – Antanavičius (83. Ramanauskas), Šatkus, Armalas, Levšin – Stočkünas (62. Vareika), Utkus (46. Kloniünas), Mégalaitis (75. Uzéla), Šešplaukis, Milašius – Jankauskas (75. Dolžnikov).