Do té doby byla ofenziva Dynama bídná. V 56. minutě ale musel ze hřiště pro zranění Aleš Dvořák, na post pravého beka se zatáhl Michal Klesa a na hrot ze střídačky zamířil Richard Kalod. Přestože si v úterý na tréninku zlomil zápěstí, do utkání nastoupil a výrazně oživil ofenzivní akce Jihočechů. „Bod je ztráta, chtěli jsme vyhrát,“ uvědomuje si českobudějovický univerzál.
Richard Kalod se drží za zlomenou ruku

Dynamu se nepovedl první poločas, kdy si nevytvořilo jedinou vážnější příležitost. „Znovu jsme prospali první poločas, zvedli jsme se až po půli,“ láteřil po utkání Richard Kalod. „Je těžké hledat příčiny, proč se první poločas nevydařil. Viděl jsem to z lavičky. Oni pak když vedli, tak zalezli a vytvořili jsme si tlak. Měli jsme proměnit ještě další šance,“ má jasno důrazný forvard, který měl svoji páteční úlohu o to těžší, že se potýkal s nepříjemnými zdravotními problémy. „Pro mě byly všechny souboje náročné, vzhledem k tomu, že jsem dostal v úterý na tréninku míčem do ruky a mám zlomené zápěstí,“ vysvětluje devětadvacetiletý útočník.

Obvázaná ruka Kaloda určitě vzbuzovala respekt i u soupeřů. „Je to ta softsádra, navíc jsem to měl ovázané karimatkou,“ dodává s hořkým úsměvem. Návrat do hry byl pro letní posilu z Viktorie Žižkov příjemnou změnou. „Těšil jsem se na to, mám rád podobně vyhecované zápasy, kdy jde o všechno. Teď už ale pro nás jde v každém zápase o všechno.“

Utkání se lámalo okolo šedesáté minuty utkání, kdy si Dynamo vytvořilo několik šancí. „Tam je několikrát podržel brankář. Škoda, že to tam alespoň jednou nespadlo. Při hlavičce Simona Deliho už jsem myslel, že míč skončí v síti, ale za brankovou čárou nebyl,“ smutní. I přes dobrý výkon ve druhé půli získalo Dynamo pouze bod, což aktuální situaci Jihočechů moc nepřidalo. „Je to ztráta, chtěli jsme vyhrát. Teď znovu musíme, v cestě stojí Ústí,“ ví Richard Kalod.

Petr Benát: Důležitost zápasu nám svazovala nohy (21.3.2014)

Chtěli a potřebovali tři, mají jeden. Fotbalisté českobudějovického Dynama bojovali do posledních chvil o důležitou výhru s Hradcem, ale nakonec uhráli pouze remízu 1:1. Tu zařídil gólem po hodině hry Petr Benát. "Bylo to asi nervozitou, důležitost zápasu nám svazovala nohy," zdůvodňoval po utkání nepovedenou první půli zkušený střeodpolař.