Jedna z největších letních posil českobudějovického Dynama naskočila v letní přípravě do všech zápasů a jinak tomu není ani v nejvyšší české fotbalové soutěži. Téměř celých devadesát minut odehrál Roman Potočný minulý týden s Pardubicemi a v neděli odehrál rovněž celý zápas proti Spartě.

Už ve druhé minutě Dynamo bohužel inkasovalo. „Nechytili jsme začátek, to je škoda. Jinak si myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem, měli jsme i nějaké šance a mrzí nás, že jsme je neproměnili. Musíme se z toho poučit a příště musíme hrát hned od začátku a ne, že dostaneme už do nějaké dvacáté minuty dva góly. Jak jsem řekl, je to škoda, protože jsme na nějaký bod měli,“ mrzí Romana Potočného porážka 0:2.

Velký vliv na průběh celého utkání samozřejmě měla úvodní branka. „Když dostanete brzký gól a musíte dohánět, tak se vám hraje hůř, ale aspoň se poučíme. Za týden hrajeme zase doma a věřím, že to zvládneme,“ odpovídal na dotaz novinářů.

Vůbec poprvé v soutěžním zápase pod Priskem nastoupila Sparta na dva útočníky. „Nevím, jestli nás překvapila. Všichni jsme na ty jejich zápasy koukali a nehráli vůbec špatně. Liberec byl ale minulý týden lépe připravený a zvládli to lépe než oni. Sparta se z toho ale poučila a dneska to ukázala, budou hrát určitě o špičku,“ říká Roman Potočný.

Poprvé od roku 2019 bylo na Střeleckém Ostrově vyprodáno. „Kdyby to takto bylo každý zápas, tak jsme úplně nejvděčnější, protože před více lidmi se vám hraje lépe, takže čím více lidí bude chodit, tím lepší to bude,“ uzavřel ofenzivní univerzál.