Za celý podzim se mu podařilo skórovat jen jednou, v přípravě ale potvrzuje, že ještě góly dávat nezapomněl. Roman Potočný odehrál na soustředění v Turecku dva zápasy a na kontě má dvě trefy. Ta dnešní proti Prištině na 3:1 dodala jeho týmu klid. A sám střelec doufá, že mu podaří přenést střeleckou formu i do ligy.

Konec dobrý, všechno dobré. Jak vám jako týmu vítězství nad Prištinou před startem ligy pomůže, Romane?
Pro všechny to bylo potřeba, abychom si zvedli sebevědomí. První zápas jsme taky měli vyhrát, byli jsme lepší a v tom druhém jsme udělali čtyři nebo pět chyb a dostali jsme čtyři góly, ale herně to špatně nebylo. Každý chce vyhrávat a před ligou bylo tohle pro sebevědomí moc důležité.

Dnes jsi přispěl k vítězství jedním gólem, proti Vasasu si obstaral jeden z dvou. Čímž se stal nejlepším střelcem Dynama v zimní přípravě.
Hrál jsem dva zápasy a dal jsem dva góly. (smích) I tohle je pro moje sebevědomí moc důležité, protože na podzim mi to tam vůbec nepadalo. Na jaře bych chtěl protrhnout šnůru a branky zase dávat.

Jsou vstřelené góly důkazem toho, že se zatím v přípravě cítíš dobře?
I když bylo volno, šlapal jsem do toho. Cítím se dobře, chci se zvednout a všichni víme, že se nám třinácté místo vůbec nelíbí. Chtěli bychom být výš, a kdyby se nám podařilo mít nějakou sérii, tak se do lepší poloviny tabulky dostaneme.

K posunu tabulkou vzhůru budou chtít pomoct také noví trenéři. Jak se ti pod nimi zatím hraje?
Skvěle. Jejich styl fotbalu se mi líbí a jde jen o to, abychom plnili to, co po nás chtějí. Když to tak bude, tak si myslím, že půjdeme dobrým směrem a bude nám to šlapat.

V čem spočívá tvoje role?
Kombinační styl fotbalu, přímočarost. A to se mi strašně líbí. Je to moderní styl fotbalu, ve kterém se cítím dobře a doufám, že to i v lize budete vypadat třeba tak jako dneska.

Zápasem s Prištinou jste zakončili soustředění v Turecku. Jak ho hodnotíš?
Soustředění bylo náročné. Čekal jsem, že bude trochu méně, ale času není moc a bylo potřeba do toho šlápnout. A to jsme udělali a dneska to sklidilo ovoce. Nejdůležitější ale je, aby to šlapalo i příští týden na Slovácku. Pro to, abychom si odsud odvezli body, uděláme všechno. Myslím, že den ode dne to bude ještě lepší.