Českobudějovický brankář Martin Janáček se stal novým členem dobročinné organizace Saves Help. Jak už název napovídá, zákroky talentovaného gólmana a člena širšího kádru české reprezentace do 21 let budou finančně pomáhat vybraným charitám. Za jeden zákrok přispěje Janáček 80 korun a na kontě jich zatím má v letošní sezoně 71.

Průlomovou sezonu letos prožívá Martin Janáček. 22letý strážce svatyně Českých Budějovic na podzim v 5. kole FORTUNA:LIGY proti Viktorii Plzeň, od té doby pak nastoupil do dalších 15 ligových a jednoho pohárového utkání. Se svými výkony může být spokojený, byl to právě on, kdo pomohl Dynamu ke dvěma triumfům nad Bohemians a mimořádně cenným výhrám nad Ostravou, Teplicemi.

Během zmiňovaných utkání, ale samozřejmě také všech ostatních, Janáček předváděl skvělé výkony a svými zákroky si vysloužil mimořádnou pozornost. Třeba i pozornost zmíněné organizace Saves Help, která pomáhá s pomocí sportu vybírat peníze pro potřebné. „Spočívá to v tom, že dám za každý zákrok 80 korun do Saves Help. Na konci sezony se sečtou všechny moje zákroky a pošlu peníze. Všichni brankáři, co tam jsme, máme skupinu na WhatsAppu a společně vybereme buď charita, nebo člověk s postižením, který potřebuje pomoct. Třeba na rehabilitace, které si nemůže dovolit,“ vysvětluje brankář Dynama.

Janáčka oslovila sama organizace, podobně jako řadu dalších. „Je nás tam asi dvacet a organizace mě oslovila sama. Založil ji hokejový brankář Šimon Hrubec (gólman české reprezentace chytající za švýcarský Curych, pozn. redakce), takže to bylo nejprve pro hokejové a teď se přidali fotbaloví. Ty zaštiťuje Petr Čech,“ pokračuje Janáček. Ačkoliv se přidal k organizaci až teď, zákroky se mu počínají za celou letošní sezonu. Kolik už jich má na kontě? „Mám jich přesně 71,“ usmívá se brankář. Už teď je tak jasné, že přispěje minimálně více než 5 a půl tisíce korun.