Jedenadvacetiletý brankář Martin Janáček si ve svém druhém ligovém klání připsal svou první výhru. Po zápase s Plzní, kde inkasoval až minutu před koncem, byl hodně mrzutý. V úterním utkání vloženého kola bylo ale všechno jinak. Martin předvedl několik skvělých zákroků a měl velký podíl na druhé ligové venkovní výhře Dynama v sezoně. A zase v Ďolíčku.

Martine, jak byste zhodnotil zápas s Bohemians?
Byl to náročný zápas. Měli jsme málo času na přípravu, ale zvládli jsme ho výborně. Připravovali jsme se na to, že to celé utkání bude boj, že tam bude hodně soubojů a bude tu dobrá divácká kulisa. Ale zvládli jsme to, jen škoda toho inkasovaného gólu. Nejdůležitější jsou ale body, kterých si moc vážíme.

Věřil jste po vyrovnání Bohemians a jejich následném tlaku v to, že byste mohli vstřelit ještě druhý gól?
Doufal jsem, že třeba z nějakého nákopu by to tam mohlo propadnout. Pak na nás ale Bohemka začala vyvíjet větší tlak a soustředil jsem se spíše na to, abychom neinkasovali, což se povedlo. Pak se nám po nákopu podařilo vstřelit branku, konkrétně Slukymu (Branislavovi Slukovi), pro kterého to byl první zápas za Dynamo.

Pro vás je to první ligové vítězství. Co na něj říkáte?
Je to skvělé, protože málokdo ví, čím jsem si prošel. Před rokem bylo všechno úplně jinak. To, co prožívám teď, je pro mě sen a jsem za to strašně moc rád. Děkuji své rodině, kamarádům a přítelkyni, že při mně vždy stáli a věřili, že se to jednou otočí. Po roce jsem v lize, moc si toho vážím, užívám si to a doufám, že v ní vydržím co nejdéle a že budeme úspěšní s celým týmem.

Jozef Weber po utkání říkal, že vítězný gól vůbec neviděl. Co vy?
Vůbec. Viděl jsem jen nákop a gólmana Valeše, jak vybíhá. Najednou celý stadion ztichl, říkal jsem si, co se stalo. Pak jsem viděl, jak se lavička rozeběhla a také jsem si zařval. Ale neviděl jsem vůbec a kluci z lavičky prý také ne.

Jaký to byl pro vás zápas? Na začátku moc práce nebylo, pak se to okolo vápna začalo točit.
Těžký. V zápase s Plzní jsem se cítil dobře, pak jsme dostali gól v poslední minutě, tak jsem si říkal, aby to nedopadlo stejně. Ale od začátku jsem se chytil, věřil jsem si víc a víc a byl jsem celý zápas v klidu. Zákrok ze standartní situace asi po půl hodině hry mi hodně pomohl a v druhé půli jsem si říkal, že už to musíme udržet. Tři body jsou třešnička na dortu.

Jakých pro vás bylo konkrétně těch patnáct minut, kdy jste tam pár balónů sebral a připsal jste si nějaké zákroky?
Bohemka má výborné hlavičkáře, hned po zápase s Plzní jsme s trenérem gólmanů přepli na to, abych na ně byl připravený. I na fanoušky, kteří na mě pořvávali, ale to mi nevadí, já si to celkem užíval. (směje se) Já jsem tam od toho, abych klukům pomohl, je to moje práce. Musím být co nejvíce aktivní, ale tak by to měl mít asi každý brankář.