Vítězství nad Baníkem Ostrava budou mít hráči a fanoušci Dynama v paměti ještě dlouhou dobu. Pod triumf 2:1 na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích se velkou měrou podepsali zejména střelci Lukáš Čmelík, Daniel Hais a brankář Martin Janáček, který se blýskl několika skvělými zákroky. I díky tomu se trojice prodrala do výběru top hráčů 10. kola.

Po třech porážkách v řadě s Mladou Boleslaví, Slavií Praha a Olomoucí přišel zvrat. Dynamo po reprezentační přestávce vyrazilo na hřiště Baníku Ostrava, které opouštělo více než spokojené. Českobudějovičtí fotbalisté zvítězili 2:1 a do tabulky přidali tři další obrovsky cenné body. Potvrdili tak slušnou venkovní formu, v letošním ročníku FORTUNA:LIGY vyhráli venku třikrát z pěti pokusů.

O výsledek se rval celý tým, na vítězství se podíleli všichni aktéři na hrací ploše. Byli to ale zejména tři fotbalisté, kterým se po utkání extra děkovalo. Daniel Hais cestu k triumfu nastartoval prvním gólem ve 2. minutě. Odměnil se tak trenérovi za premiérové zařazení do základní sestavy. Jeho výkon ocenili také fotbaloví experti z webu iSport.cz, kteří Haise umístili na desáté místo v bodování iSport Indexu pro hráče s největším ofenzivním přínosem.

„Jsem moc rád. Hrál jsem dobře a gól byl pro mě bonusem. Doufám, že mi forma vydrží a prokážu to v dalším zápase. Budu se snažit podávat takové výkony pořád,“ rozpovídal se o své první základní sestavě v ligovém zápase a prvním ligovém gólu vůbec střelec Dynama. V Indexu se hned za ním na jedenácté pozici umístil Lukáš Čmelík. Letní posila Českých Budějovic se na podzim prosadila podruhé. Nejprve překonal ve 3. kole brankáře Slovácka, teď Dynamu vystřelil tři body v Ostravě.

Báječný výkon podal na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích také Martin Janáček. Brankář Dynama se proti Baníku blýskl několika zákroky, nad kterými domácí diváci pouze kroutili hlavou. Není tak divu, že Janáčka představení v Moravskoslezském kraji katapultovalo mezi nejlepší hráče 10. kola. Dělený top výkon podle FORTUNA:LIGY, k tomu místo v sestavě kola podle webu Sport.cz.

„Celý tým jsme pracovali na tom, aby se zápas povedl. Výsledkově se nám nedařilo, teď se nám to podařilo zlomit. To, že jsem v sestavě kola, je třešnička na dortu,“ usmíval se Janáček. Jeho tým bude chtít navázat na triumf z Ostravy v neděli 9. října, kdy bude hostit FC Trinity Zlín.