Fotbalisté Dynama České Budějovice si ve 13. kole Gambrinus ligy připsali třetí výhru v sezoně, díky které se odpoutali ode dna ligové tabulky. Na výhře na půdě Hradce Králové 1:0 měli lví podíl Ivo Táborský a Jakub Řezníček. První jmenovaný byl v 83. minutě faulovaný a druhý jmenovaný následně proměnil pokutový kop.
Jakub Řezníček v akci

Přestože se fotbalistům Dynama v posledních zápasech výsledkově nedařilo, do Hradce se snažili jet dobře naladěni a s velkým odhodláním. "Věděli jsme, že se tady dá hrát. Je to podobné mužstvo jako jsme my a že máme šanci na dobrý výsledek," řekl po skončení zápasu jeden z hrdinů utkání Jakub Řezníček, který byl stejně jako spoluhráči šťastný z tříbodového zisku: "Samozřejmě jsme rádi, že se nám podařilo urvat tři body."

O výhře Dynama rozhodla závěrečná desetiminutovka, během které byl v pokutovém území faulovaný Ivo Táborský a právě Jakub Řezníček svou tvrdou střelou z penaltového puntíku doprostřed brány rozhodl o výhře budějovického týmu. "Od první chvíle jsem si na penaltu věřil. Věděl jsem, že dám gól," řekl Řezníček sebevědomě.

Právě zlepšení sebedůvěry před dalšími ligovými boji přijde Dynamu k duhu. "Nemůžeme mít nyní jiný cíl, než doma porazit Slavii," řekl Řezníček, kterému ani nevadilo, že před zápasem v Hradci byli Jihočeši poslední v tabulce. "Věděl jsem, že jsme v tabulce dole, ale tam je to hodně nahňácaný a po dnešní výhře jsme se zase posunuli o několik míst vzhůru. Do konce je ještě ale hodně kol a ve hře je hodně bodů," dodal na závěr.

Ivo Táborský

S úsměvem od ucha k uchu hodnotil zápas ofenzivně laděný středopolař Ivo Táborský, který podobně jako Jakub Řezníček věřil v Hradci v dobrý výsledek. "Možná to mohlo znít až příliš sebevědomě, ale my jsme v takové situaci, kdy jsme tady museli chtít, se vší úctou k Hradci, vyhrát," řekl po zápase Táborský.

Ten byl strůjcem situace, po které rozhodčí Nenadál odpískal pokutový kop. "Hradec udělal na půlce chybu, Beny (Petr Benát, pozn. autora) mi to dal ideálně mezi obránce a já jim skoro dokázal utéct. Opravdu jen skoro, jinak bych asi stihl zakončit. Faul to byl ale jinak jasný," řekl Táborský s úsměvem. Sám se nechtěl příliš vyjadřovat k tomu, zda byl faulovaný ještě před vápnem a nebo již uvnitř pokutového území. "Nedokážu říci, zda to bylo stoprocentně už ve vápně. Každopádně jsem měl brankáře už před sebou a chtěl jsem střílet," dodal.
 

Dále čtěte:
Reportáž: Fotbalisté Dynama vyhráli v Hradci (4. listopadu 2012)
Jihočeši se v neděli představí v Hradci (3. listopadu 2012)
Strakonická farma nestačila na Vltavín a prohrála 0:1 (4. listopadu 2012)