V oblíbeném televizním seriálu Okresní Přebor vybíral hráče podzimu pokladník Ludva Hovorka netradičně podle statistiky +/-. Nejlepšího hráče českobudějovického Dynama v první polovině sezony 2017/18 volili sami fanoušci a nejlepšího hodnocení se dočkal Jakub Pešek. Nutno říci, že právem. Hbitý záložník prožívá životní sezonu a je tahounem Jihočechů.

Byl jste fanoušky zvolen hráčem podzimu. Nikdy jste podobné ocenění nezískal?
Ještě když jsem byl v Chrudimi, tak jsem jednou získal hráče sezony. Nicméně toto ocenění je pro mě úplně něco jiného – je to dospělý fotbal a moc si ho vážím.

Cena je pro vás odměnou za úspěšný podzim, který se vám vyvedl takřka ideálně.
Povedený byl, ale mohlo to být ještě i lepší. Co se týče individuálních statistik, tak ke čtyřem gólům jsem mohl přidat i další. V zápase s Hradcem padl po mém centru vlastní gól, další možnosti jsem neproměnil. Jako třeba při utkání v Třinci, kde jsem mohl v závěru rozhodnout, ale trefil jen břevno. To mě mrzí asi nejvíc.

Čtyřmi góly na podzim jste překonal své dvě předchozí sezony v Dynamu, kdy jste nastřádal shodně tři branky. Na jakou metu se dostanete v probíhajícím ročníku?

Pešek proti Pardubicím
Nechtěl bych říkat konkrétní číslo. Do šancí se dostávám, snad jich budu proměňovat ještě víc. Chci mužstvu co nejvíce pomoci, ať už gólově, nebo třeba asistencemi. Nakročeno mám zatím dobře. Pořád se chci zlepšovat.

Cítíte sám, že prožíváte životní sezonu?
Asi ano. Na hřišti jsem se cítil dobře, pár gólů jsem dal. Daří se mi, ale je to hlavně díky týmu. Zvedli jsme se, daří se nám a věřím, že v tom budeme pokračovat.

Z osobního hlediska je pro vás jedinou kaňkou na podzimní části vyloučení ve Znojmě, po němž jste vynechal duely s Opavou a Táborskem?
Dá se říci, že ano. Do toho zápasu jsem šel se třemi žlutými kartami a nechtěl jsem dostat čtvrtou, abych hrál s Opavou. Místo toho jsem ji dostal a pak ještě i nečekanou červenou. Moc mě to mrzelo. Byl jsem vyloučen poprvé v kariéře a snad i naposledy.

Když se daří, tak se říká, že je v kabině dobrá parta. Ale v Dynamu se to nyní dá tvrdit v každém případě. Je tomu tak?
Rozhodně. Kabina šlape perfektně, máme skvělou partu. Cítím se v Budějovicích výborně. Přítelkyně se za mnou přestěhovala, mám tady perfektní zázemí. Všechno je výborné.

Nepřihlásil se o vaše služby některý z ligových týmů?
To vůbec neřeším. Mám smlouvu v Dynamu, jsem tady spokojený. S manažerem jsme si řekli, že si v zimě sedneme a probereme to. Ale o ničem konkrétním nevím. Mám v hlavě jen Dynamo.

V týmové hierarchii se posouváte mezi opory. Cítíte, že se vaše role mění a vyvíjí?
Určitě. Už nejsem dorostenec, bude mi pětadvacet. Patřím už spíše do střední generace a cítím, že mám větší zodpovědnost. Je jenom na mně, abych svoji roli dál rozvíjel.

Poslední utkání s Vlašimí vás v tabulce odsunulo z postupových pozic. Věříte však, že můžete na jaře bojovat o ligu?
Věříme. Věříme tomu úplně všichni. Většinu týmů jsme přehráli, akorát jsme několikrát zápasy nedotáhli do vítězného konce. Musíme si dávat pozor, abychom nedostávali první gól. To nás pak často srazí. Ale věřím, že to na jaře zlepšíme.