V jarní části České fotbalové ligy se stal hitem soutěže, za jarní polovinu soutěže nastřílel sedmnáct branek a stal se tak nejlepším střelcem celého ročníku. Jeho bilance 18 zápasů a 17 gólů je až neuvěřitelná. Výkony v B-mužstvu mu měly pomoci k tomu, aby se prosadil i do Áčka. Odehrál celou přípravu, ale v generálce na ligu se neobjevil ani na střídačce. Rozhodl se pro odchod do Drnovic, v Dynamu asi skončil...
Poprvé se Ivo Svoboda v Dynamu objevil v nepovedené prvoligové sezoně 2000/2001. Hned od prvních kol byl velkým oblíbencem fanoušků, kteří dlouho neviděli technické finesy, které Svoboda předváděl. V prvních utkáních v dresu Dynama se mu dařilo i střelecky, díky němu se herní projev Jihočechů výrazně zlepšil, na záchranu to ale nestačilo a mužstvo se muselo začít připravovat na následující druholigovou sezonu.

Svoboda se před sezónou vrátil zpět do mateřské Slávie, kde ale vysedával především na lavičce náhradníků. To netrvalo dlouho a během podzimu se objevil opět v černobílém dresu. Snad deset kol se nemohl dostat do bývalé formy, nakonec byl ale u toho, když se mužstvo radovalo z opětovného návratu do ligy.

Po sezoně se Ivo Svoboda rozhodl pro přestup do Dynama, kde podepsal dvouletou smlouvu. V ročníku 2002/2003 se zvýšila konkurence v útoku a na Svobodu tak zbylo místo na levém kraji záložní řady. Hned od prvních zápasů bylo vidět, že mu toto místo nevyhovuje tak, jako hra na hrotu útoku. Nakonec se ale přizpůsobil a stal se platným hráčem týmu.

V loňské sezoně si za A-mužstvo zahrál pouze v prvních zápasech a následně byl přeřazen do B-týmu. Tam se také začínal rozehrávat po vleklém zranění. V jarní části soutěže byl již stoprocentně fit, do kádru Áčka ho ale trenér Tobiáš nepovolal. Na veřejnost se tak postupem času začaly prosakovat informace, že měl Svoboda neshody s Tobiášem, a proto se nemohl nikdy do A-mužstva dostat.

Posledním jeho pokusem prosadit se, byla letošní letní přestávka. Ani v ní ale Pavla Tobiáše nepřesvědčil, a proto se rozhodl pro hostování v Drnovicích. Tam bude pobývat do konce kalendářního roku, a pak se uvidí co bude dál. Návrat do Českých Budějovic považuje ale za nereálný: „Co bude za půl roku, to nevím. Příští rok mi bude 30. června končit smlouva, ale myslím si, že mým odchodem do Drnovic se pro mne fotbalová kapitola v Budějovicích uzavřela,“ řekl Ivo Svoboda pro Českobudějovické listy.

Talentovaný dnes již sedmadvacetiletý fotbalista odehrál na jihu Čech celkem v A-mužstvu v první lize 43 zápasů a vstřelil v nich pět branek. Ve druhé lize nastoupil k devíti zápasům a dosáhl na dvě branky v sítích soupeřů. V třetiligové rezervě odehrál v loňské sezoně 18 zápasů a vstřelil v nich 17 branek…