Dynamo se bude muset v nové sezoně obejít bez svého nejlepšího střelce. Šestadvacetiletý ofenzivně laděný Ivan Schranz totiž po skončení ligového ročníku odchází do Jablonce.

Slovenský útočník Ivan Schranz se nrarodil v Bratislavě 13. září 1993. S fotbalem začínal za tamní Inter Bratislava a poté působil v Akademii Jozefa Vengloše a první zkušenosti s profesionálním fotbalem získával v letech 2010 až 2011 v bratislavském klubu FC Petržalka. Výrazně na sebe upozornil ve Spartaku Trnava, za který nastupoval v letech 2012 až 2017. Díky dobré střelecké produktivitě zaujal i pražskou Spartu, ve které ale v roce 2015 příliš příležitostí nedostal.

Od roku 2017 byl hráčem Dukly Praha a ve čtyřiceti zápasech za pražský celek nastřílel v nejvyšší soutěži osm branek. V lednu 2019 se rozhodl odejít na Kypr, kde působil do konce sezony. Do sedmi jarních zápasů nastoupil nejčastěji jako střídající hráč, střelecky se ale neprosadil.

Přesto do Českých Budějovic přicházel jako velká posila a své střelecké schopnosti začal velmi rychle potvrzovat. Svou první branku za Dynamo vstřelil ve 3. kole FORTUNA:LIGY při remíze se Spartou 2:2 a v dalších týdnech a měsících přidával postupně další góly. V průběhu sezony nakonec odehrál třicet zápasů, ve kterých zaznamenal celkem devět branek a čtyři asistence.

„Chtěl bych poděkovat všem mým spoluhráčům, trenérům a lidem z klubu za skvělou sezonu. Díky také fanouškům, kteří nás podporovali v dobrých i špatných časech. Vytvořili jsme velmi kvalitní tým a výbornou Jihočeskou partu a jsem všem vděčný za to, že jsem s nimi mohl být," napsal Ivan Schranz na svůj profil na Instagramu jako rozlučku s klubem.

Ivan Schranz bude v nové sezoně 2020/21 oblékat dres FK Jablonec, kam odešel po skončení smlouvy v Dynamu.

Vydražte si originální hraný autentický dres Ivana Schranze z jeho posledního zápasu proti Mladé Boleslavi. Do aukce se můžete zapojit na webu sportovniaukce.cz.