Dynamo hlásí na začátku třetího ligového týdne velkou posilu! Z pražské Slavie přichází nizozemský útočník Mick van Buren, který si už ve své kariéře zahrál v Lize mistrů, Evropské lize a dvakrát slavil mistrovský titul v české nejvyšší soutěži. V Dynamu bude hostovat do konce roku s možností prodloužení angažmá do konce sezony.

Do Slavie přišel produktivní útočník v roce 2016. Poprvé mužstvo opustil na začátku letošního roku, kdy odešel na hostování do Haagu. „Po několika letech jsem se vrátil do rodné země, což jsem uvítal. Pomohlo mi to po psychické stránce,“ řekl na úvod van Buren.

I kvůli situaci ohledně koronaviru neodehrál za nizozemský klub moc utkání. „Poslední půlrok byl pro mě opravdu těžký. Byla to složitá situace a několik měsíců jsem nehrál mistrovský zápas. Ale je to za mnou a uvidíme, jak to půjde teď,“ přidal.

Na angažmá na jihu Čech se těší a věří, že týmu pomůže k dobrým výsledkům. „Mluvil jsem s trenérem, který na mě udělal dobrý dojem. Slyšel jsem o klubu samé pozitivní věci. Věřím, že se probojuji do základní sestavy a znovu se nastartuji k dobrým výkonům,“ přeje si holandský sympaťák, kterého trenéři můžou využívat na více pozicích. „Když je třeba, mohu zaskočit i na křídle. Ale nejraději nastupuji v útoku,“ dodal.

Českým fanouškům se nejvíce vryl do paměti v památném utkání Slavie proti Seville, kdy v prodloužení osmifinálové odvety Evropské lize vstřelil branku na 3:3 a výrazně pomohl k postupu přes španělského giganta. „Je to branka, na kterou nikdy nezapomenu. Myslím si, že i fanoušci si na ni pamatují. Byl to hezký moment,“ prohodil s úsměvem.

Z nové posily je nadšen i hlavní trenér David Horejš. „O Micka jsme hrozně moc stáli. Ještě na soustředění v Rakousku jsme si určili priority, jak tým posílit a Mick byl jeden z hráčů, o kterého jsme moc stáli. Jsem moc rád, že vedení klubu udělalo vše pro to, aby tady takový hráč byl. Je to jen ukázka toho, že se i takoví hráči k nám teď nebojí chodit. Všichni věříme tomu, že naváže na výkony, které podával ve Slavii Praha a že nám výrazně pomůže," okomentoval hlavní trenér.

Profil Micka van Burena

Osmadvacetiletý Buren začínal s fotbalem v nizozemském Excelsior, kde se postupně probojoval i do dospělého mužstva. Po sestupu z Eredivisie nasázel ve druhé lize třináct gólů a řekl si o angažmá v dánském Esbjerg. Na severu Evropy strávil tři roky a poté putoval do Slavie Praha. V sešívaném dresu zažil povedené období, kdy s klubem dvakrát triumfoval v ligové soutěži a dvakrát v domácím poháru. S mužstvem si také zahrál v Lize mistrů a Evropské lize, poslední půlrok strávil na hostování v holandském Haagu.