Velezkušený stoper Dynama Tomáš Hunal odehrál ve druhé polovině sezony 2008/09 pouhé tři utkání a poté musel nedobrovolně kvůli operaci poraněného kolena ligový ročník ukončit. Jen s berlemi pak sledoval počínání svých spoluhráčů, kteří nakonec obsadili v ligovém maratonu desátou příčku. Nyní na začátku přípravy je ale Hunal již opět fit a bez úlev začíná přípravu na novou sezonu. "Uvidíme, zda bude koleno držet," říká šestatřicetiletý obránce.

Suverénně nejzkušenější fotbalista Dynama, který má na svém kontě úctyhodných 331 prvoligových startů, byl v posledním půl roce především v péči lékařů, kteří se snažili dát jeho koleno do pořádku, aby mohl nyní na konci června zahájit přípravu na novou sezonu. "Doktoři řekli, že je koleno úplně v pořádku. Nezbývá mi než jim věřit a zapojit se maximálně do přípravy. Až čas ukáže, zda tomu tak skutečně je a zda kolene plnou zátěž snese," řekl Hunal na předsezónním srazu prvního mužstva, kde se objevili i další vyléčení dlouhodobí marodil Stráský s Klavíkem.

Tomáš Hunal patřil v průběhu poslední sezony k největším oporám defenzivní formace a několik zápasů týmu trvalo, než si zvykl na jeho nepřítomnost na postu stopera. Odchovanec pražské Slavie nastoupil naposledy 28. února v 18. kole na hřišti Sparty a od té doby byl na Střeleckém ostrově k vidění pouze opřený o berle. "Po operaci bylo řečeno, že mimo hru budu minimálně šest týdnů, ale to jsou vždy jen odhady doktorů. Většinou je ta vynucená pauza ještě delší než se říká, tak uvidíme," doplnil veterán týmu, jenž si také uvědomuje, že bude hodně záležet na mnoha faktorech. "Je to hodně individuální. U někoho to trvá kratší dobu a u někoho zase déle. Pochopitelně také záleží na věku," dodal s úsměvem nejstarší hráč týmu.

Po čtyřměsíční vynucené pauze je ale Tomáš Hunal odhodlaný vrátit se do bývalé formy a stát se opět platným hráčem prvního mužstva. V jeho věku delší pauzu od fotbalu uvítal a nyní chce opět začít naplno pracovat. "Teď se cítím zatím dobře. Nemusel jsem se moc hýbat, tak to bylo dobré," dodal s rozverným úsměvem Tomáš Hunal.