Jednou z ústředních postav utkání proti Kladnu byl vedle třígólového střelce Tomáše Stráského také brazilský záložník Fernando Tobias Hudson, který se podepsal pod všechny tři góly. Dvaadvacetiletý fotbalista dostal po delší době od trenéra Tobiáše šanci nastoupit v základní sestavě, za což se mu odměnil kvalitním výkonem. "Gól jsem sice nedal, ale Dynamo vyhrálo a jsem šťastný," řekl po zápase rtuťovitý středopolař.

Fanoušky oblíbený Fernando Hudson odehrál proti Kladnu skutečně vynikající zápas. Hýřil aktivitou, předváděl rychlé úniky po pravé straně, svými centry zásoboval své spoluhráče a nezapomněl fanouškům ukázat něco málo brazilského driblinku. V průběhu hry se dostal také do dvou velkých šancí, jednou hostující bránu ale přestřelil a podruhé ho vychytal gólman Pavlík. "Dneska to pro nás byl těžký zápas, protože Kladno muselo také vyhrát. Myslím, že to pro mě byl dobrý zápas. Sice jsem nedal gól, ale Dynamo vyhrálo a jsem šťastný," začal Hudson po zápase svou lámanou češtinou popisovat své pocity.

Gól se brazilskému štírkovi sice vstřelit nepodařil, přesto se výraznou měrou podepsal pod všechny tři branky Tomáše Stráského. První padla po faulu na jeho osobu, na druhý Stráskému přesně přihrál a třetí gól vstřelil budějovický útočník ve chvíli, kdy gólman Pavlík s vypětím všech sil pouze vyrazil Hudsonovo gólové zakončení. "Škoda, že jsem nedal gól, ale samozřejmě i asistence jsou dobré," řekl po zápase budějovický fotbalista, jenž krátce zavzpomínal na tu svou největší šanci těsně před třetím gólem: "Musím být více v klidu. Neměl jsem moc času a brankář dobře zasáhl. Míč se odrazil ke Stráďovi (Tomáš Stráský, pozn. autora) a dal gól, takže výborné."

Fernando Hudson měl také velkou radost z konečného výsledku. Fotbalisté Dynama proti Kladnu vůbec poprvé v sezoně zvítězili tříbrankovým rozdílem. "Dneska jsme poprvé vyhráli 3:0 a to je pro nás důležité. Hrajeme výborně v defenzivě, ale trenér Tobiáš nám říká, že my záložníci a útočníci musíme více hrát. Dali jsme tři góly, takže výborné," pokračoval Hudson, jenž věří, že i v dalších zápasech bude dostávat více šancí a Dynamo bude předvádět podobně ofenzivní fotbal: "Uvidíme, jak to bude dále. Já dneska dostal šanci od trenéra Tobiáše a hráli jsme doma. Doma musíme hrát hodně ofenzivně."

Jihoamerický fotbalista nezapomněl ani pobavit jihočeské novináře, když nevědomky použil sprostá slova při vzpomínky na sníh v České republice. "Dneska bylo počasí jako v Brazílii, takže to bylo dobré. Je to lepší než mrazy a sníh, to je pro mě moc špatné," řekl Hudson po překladu do slušné češtiny..


Zcela opačné pocity měl po skončení zápasu útočník Tomáš Klinka, jenž část své kariéry spojil s Dynamem, kde v letech 2000 až 2002 pravidelně nastupoval v první a poté i ve druhé lize. "Zápas proti Budějovicům jsem si představoval trochu jinak a pochopitelně i výsledek jsme chtěli jiný. Dynamo ale hrálo moc dobře a můžu jim jen pogratulovat ke třem bodům," řekl po zápase rychlonohý útočník, který spolu se svými současnými spoluhráči jinak prožívá dobrý start do druhé poloviny sezony. "Jaro skutečně špatné nemáme, ale dneska jsme tady chtěli něco uhrát. Udělali jsme toho ale pro dobrý výsledek málo a sami jsme se vlastními chybami porazili. Trenéři nás sice na všechno připravili, ale někdy to tak ve fotbale je, že uděláte chyby, za které pak zaplatíte," dodal Klinka.

Fotbalista, který stihl během své kariéry oblékat dres Slavie, Žižkova, Drnovic, Zlína, Bohemians 1905 nebo německého Aue rád zavzpomínal na časy v Českých Budějovicích. "Ve druhém poločase, kdy už bylo jasno, jsme si během hry stihli pokecat s Davidem Horejšem, kterého jako jednoho z mála pamatuji. Ač jsem jel do Budějovic rád a těšil jsem se, mé pocity jsou pochopitelně smíšené. Chtěli jsme si odvézt body, ale nevezeme nic," dodal Klinka, jenž stihl během dvou sezon nastřílet v dresu Dynama sedm prvoligových a devět druholigových branek. Při pohledu na současnou soupisku Jihočechů ale již příliš hráčů ze svého působení v Budějovicích nepamatoval. "Vedle Davida Horejše snad už jen Martina Leštinu. V samotném klubu ale znám hodně lidí, třeba Jirku Lercha, maséra Adama a pochopitelně také trenéra Tobiáše, který mě tady tehdy část sezony vedl," začal vyjmenovávat Klinka.

Vzpomínky na Dynamo musí jít pro kladenského útočníka ale nyní stranou. Středočeši nejsou ještě zdaleka zachráněni a sedm kol před koncem ligy budou muset o svou prvoligovou příslušnost ještě zabojovat. "Na Žižkov máme stále náskok osm bodů. Sice to není špatné, ale ve hře je bodů ještě daleko více. Oni sice ztratili doma s Olomoucí, ale ani my jsme nyní nebodovali, takže není stále nic hotovo," uvědomuje si před blížícím se koncem ligy Klinka. Kladenské navíc čeká nyní o víkendu těžké utkání doma s vedoucí Slavií. "I kvůli tomu jsme nyní Žižkovu trochu nahráli. Musíme se ale ne zápas se Slavií dobře připravit a věřit, že proti ní něco uhrajeme," dodal na úplný závěr brzy dvaatřicetiletý střelec.