Jednoznačný muž zápasu, který zajistil Dynamu výsostné postavení v tabulce Fortuna národní ligy. Jihočeši ve šlágru porazili Opavu 2:1 a obě branky týmu trenéra Horejše obstaral dvaatřicetiletý Ivo Táborský. "Znovu jsme ukázali, že tým má kvalitu a charakter. Jsme taky dobří," radoval se po vítězství střelec českobudějovického mužstva.

Ovládli jste šlágr podzimu a porazili Opavu 2:1. Bylo to zasloužené vítězství?
Myslím si, že ano. Odehráli jsme jeden z nejlepších zápasů za dobu, co jsem v Dynamu. Utkání jsme zvládli takticky perfektně, byli jsme za to odměněni třemi body.

Bylo znát, že se potkávají přední týmy Fortuna národní ligy?
Bylo vidět, že hraje nejlepší útok s nejlepší obranou. My byli na soupeře výborně připraveni. Opava sice hrála jiným systémem, než jsme čekali, ale žádný velký zásah do našich plánů to nebyl. Měli jsme ze soupeře zdravý respekt, víme, že za něj hrají dobří fotbalisté. Říkali jsme si, že nejde o život, ale hráli jsme, jako kdyby o něj šlo.

První poločas jste zvládli takticky skvěle a Opavu vůbec k ničemu nepustili.
Hráli jsme to, co jsme si řekli. Měli jsme pokyny v hlavách a dokázali je přenést i na hřiště. Vstup do druhého poločasu sice měli lepší oni, ale po rychlém návratu do vedení jsme už i díky vyloučení hlídali těsný náskok. Ukázala se velká kvalita a charakter mužstva. Ukázali jsme, že jsme taky dobří!

Skóre duelu jste otevřel po půlhodině krásnou střelou. Trefil jste se pravou nohou?
Ano, pravačkou. Přišel dlouhý aut, přizvedl to asi jejich hráč a já byl ve správný čas na správném místě.

Při vítězné trefě jste naopak skóroval levačkou a opavský brankář Fendrich se po vašem projektilu natahoval marně.
Nebylo to žádná extra akce. Náš útok šel středem, Javor (Petr Javorek, pozn. autora) mi míč posunul, já naznačil a obešel hráče. Vyslal jsem křížnou střelu, gólman na ní nedosáhl. Moc sil už jsem neměl, ale do míče jsem bouchnul a spadl tam (usmívá se).

Co pro vás osobně znamenají dva góly v klíčovém utkání podzimu?
Řekl bych, že jsem se probral ve správný moment. Ve dvaatřiceti letech už poznám, kdy ode mne trenéři něco čekají. Poslední zápas ve Znojmě se mi nepovedl, teď jsem zabral.

Potřetí jste měli šanci při plném bodovém zisku jít do čela soutěže. Až nyní se vám to povedlo. Byla to pro vás motivace navíc?
Ani bych neřekl, i když jsme samozřejmě rádi, že jsme první. Je to taková třešnička na dortu. Ale minulou sezonu mě hrozně štvalo, že jsme za celý rok ani jednou neporazili Ostravu nebo Olomouc. Loni jsme nejdůležitější zápasy v sezoně nezvládli, i proto jsem rád, že jsme Opavu tentokrát porazili.