Odehrál mimořádný zápas. Dvaadvacetiletý křídelník Lukáš Provod byl nejen fanoušky vyhlášen nejlepším hráčem zápasu Dynama na hřišti Slovácka. Právě on totiž poslal v úvodu Jihočechy do vedení a v závěru se pak po spolupráci s Ivem Táborským podílel na druhém gólu budějovického týmu.

Lukáš Provod již v loňské sezoně v druhé nejvyšší soutěži dokazoval, že z něj může jednou vyrůst skvělý fotbalista. To začal potvrzovat i na startu prvoligové sezony, když ve svém teprve druhém zápase v nejvyšší soutěži skolil Slovácko. „Jeli jsme sem pro body, a to se nám nakonec splnilo. Od začátku jsme makali naplno, i když podmínky, co se týká počasí, byly velmi těžké. Bylo velké horko a opravdu to bylo náročné. O to jsme šťastnější, že jsme to zvládli," culil se po zápase vytáhlý budějovický středopolař.

Speciálně Lukáš Provod měl před zápasem v Uherském Hradišti o motivaci postaráno. „Já si uvědomoval, že jsem měl týmu co vracet, protože ten gól, co jsme dostali před týdnem s Opavou padl trochu po mojí chybě. Jsem rád, že jsem to týmu takto splatil a že jsme vyhráli. Tu smolnou domácí porážku s Opavou jsme tedy odčinili a jsme šťastní," popisoval.

Plzeňský rodák nasměroval Dynamo k výhře v 17. minutě hry, kdy do brány usměrnil přesný centr Čoliće. „Na pravé straně probíhala určitá kombinace a Benji (Čolić) si to hodil na levou nohu. Já vím, že ty centry má výborné a čekal jsem tedy na zadní tyči. Přišel tam souboj s obráncem Slovácka, dostal jsem se k tomu, líznul jsem to hlavou a naštěstí to zapadlo přesně k tyči," popisoval Lukáš Provod svou první ligovou trefu.