Fotbalisté Dynama v prvním zápase nezklamali. Na Strahově se Spartou sice prohráli 1:3, avšak především ve druhém poločase podali slušný výkon. To ocenil i trenér David Horejš: „Na úvod přípravy to byl dobrý zápas a jsme spokojeni."

Davide, jak jste viděl zápas proti Spartě?
První zápas přípravy byl z mého pohledu výborný. Hráli jsme se skvělým soupeřem a určitě nás dobře prověřil. V první půli jsme hráli trochu zakřiknutě, chyběl nám tam pohyb a je potřeba si přiznat, že Sparta byla lepší. Ve druhém poločase jsme začali hrát to, co jsme chtěli. Z naší strany to bylo velice dobré, měli jsme tam šance a vstřelili jsme i gól.

David Horejš

Nemrzí vás, že jste nezopakovali výsledek z léta, kdy jste Spartu porazili 2:1?
My bychom chtěli samozřejmě vyhrát každý zápas, ale dnes jsme si za ten první poločas vyhrát ani nezasloužili. Sparta dokázala po velmi dobrém výkonu vstřelit v prvním poločase dva góly a když s takovým soupeřem takto prohráváte, je velmi těžké s tím pak něco udělat.

Asi vám ani týmu nevadilo, že se hrálo již dva dny po začátku přípravy, že?
Jsem rád, že můžeme mít v této fázi přípravy takto silné soupeře. První liga má přípravu jen měsíc, takže v únoru se s takovým soupeřem už nebudeme moci střetnout. Proto jsem rozhodně zápas se Spartou uvítal, i když to bylo hned takto na začátku přípravy.

Co říkáte na to, že Dynamo bude po dlouhých letech na herním soustředění na jihu Evropy?
Za soustředění v Chorvatsku jsem rád. I kdybychom tam nejeli, tak to s bojem o postup do první ligy myslíme naprosto vážně a nechceme nic podcenit. Právě v úvodu února, kdy budeme v Chorvatsku, by se v Čechách soupeři na přípravu hledali již těžko, protože první liga bude už v plném proudu. My během soustředění odehrajeme v rámci turnaje tři zápasy s kvalitními soupeři, a to je přesně to, co budeme potřebovat.

Proti Spartě nastoupili Balič a Provod. Dá se očekávat nějaká další nová tvář, kterou budete v následujícím období testovat?
Tým máme poskládaný dobře, což jsme ukázali na podzim. Už během zimy jsem říkal, že pokud přijde někdo nový, tak to musí být hráč, který půjde do základní sestavy. To znamená, že případní noví hráči musí být lepší než ti, co tady aktuálně teď jsou. Zatím máme dost času a určitě si dáme záležet na tom, aby případní noví hráči byli opravdovými posilami do základní sestavy.