Fotbalisté Dynama prolomili sérii zápasů bez bodu a v domácím utkání proti Olomouci si hladce došli pro cenné vítězství. Trenér David Horejš své svěřence při hodnocení zápasu chválil za předvedenou hru: "Věděli jsme, že budeme muset podat bojovný a houževnatý výkon, což dneska kluci splnili do puntíku."

Jak byste zhodnotil dnešní zápas, ve kterém jste po sérii nepříznivých výsledků vybojovali důležité tři body?
Jsem moc rád, že jsme dnes zlomili sérii čtyř porážek. Pro nás má vítězství cenu zlata, už jsme ho hrozně potřebovali. Věděli jsme, že k tomu budeme muset podat bojovný a houževnatý výkon, což dneska kluci splnili do puntíku. Po utkání na Bohemce jsem jim vytýkal, že neměli vůli po vítězství a dnes jsem rád, že ji měli větší než Olomouc. Po taktické stránce jsme utkání zvládli velice dobře, Olomouc jsme nepustili do žádné vážné šance. Já si cením především toho, jak jsme utkání zvládli, protože naše situace byla složitější. Vezli jsme se na vlně vítězství a teď přišly porážky. S klukama jsme se snažili pracovat tak, aby nevěšeli hlavu, a já jim za dnešní výkon moc děkuji.

V sestavě jste oproti minulému utkání s Bohemians udělal několik změn.
Některé změny byly vynucené. Navíc jsme chtěli udělat nějaké změny, protože dva poslední zápasy se nám nelíbily. Musím říci, že kluci, kteří dnes nastoupili, podali velmi dobrý výkon. Bohužel jsme po pár minutách museli střídat Davida Ledeckého, který se zranil. Ale jsem moc rád, že jsme dali šanci mladému Maksymovi Talovierovi, který hrál poprvé od začátku. Naše stoperská dvojice zahrála skvělý zápas, jak Maksym, tak Lukáš Havel to zvládli výborně a jejich výkony splňovaly to, co po nich chceme.

Neměl jste obavy, jak se svým debutem Talovierov popere?
My jsme ho postavili už na Bohemce, když Tomáš Sivok dostal červenou kartu. Maksym vypadá v tréninku dobře, v přípravných zápasech předváděl dobré výkony. Věděli jsme, že jednou tu šanci musí dostat a pak bude na něm, aby ji chytil. Nechtěli jsme strkat hlavu do písku s tím, že budeme na hřiště posílat jen zkušené hráče. Dneska jsme vsadili na mladé kluky, hrál Pavel Šulc, Maksym Talovierov. Oba jsou ročník 2000 a utkání zvládli dobře. Jsem za to rád, protože říkám, že věk nerozhoduje, rozhoduje výkonnost a on dnes obstál na jedničku.

Dnes se vám podařilo vstřelit dvě branky, stejně tomu bylo i při zápase na Bohemians. Věříte, že se hráči opět dostávají do střelecké formy?
Byl bych špatný trenér, kdybych tomu nevěřil. S klukama jsme na tom pracovali. Někdy potřebujete v zápase i kousek štěstí, my jsme ho dnes měli. S Libercem jsme šance měli a neproměnili jsme je, dnes jsme dali branku na začátku druhé půle a myslím, že právě ta byla rozhodující. Olomouc pak sice držela víc míč, ale naši branku neohrozila. My jsme čekali na brejkové situace, a nakonec jsme mohli dát i víc branek. Ale já si vážím toho, že jsme dali dva góly a získali tři body.

Cesta k nedělnímu zápasu do Karviné teď bude určitě o něco příjemnější.
Je jasné, že se nám dýchá lépe. Bohužel máme stále problémy se zraněními. Během pauzy nám chyběla regenerace a máme tak hodně svalových problémů. Jsem rád, že Matěj Mršić, který včera poprvé trénoval, odehrál 50 minut. Mluvili jsme spolu o tom a říkal, že chce hlavně pomoct týmu. Doufám, že někteří kluci se dají dohromady, protože nás moc není. Ale nechceme si na to stěžovat. Pro nás bylo dnešní vítězství strašně důležité, a já jsem hlavně rád, že kluci, kteří dnes nastoupili, týmu pomohli. Toho si nesmírně cením.