Po utkání na něm bylo vidět, že se mu ulevilo. Během čtyř dní fotbalisté Dynama získali šest bodů a v tabulce jsou rázem na dvanácté pozici. Po výhře nad Spartou zvládli Jihočeši i domácí dohrávku s Bohemians Praha, když vyhráli 2:1. „Jsme rádi, že jsme dokázali potvrdit tři body ze Sparty a že jsme poprvé doma zvítězili,“ liboval si trenér David Horejš.

Proč jste se rozhodli nechat stejnou sestavu, jako nastoupila na Spartě?
Shodli jsme se v trenérském týmu na tom, že důvod ke změnám není, že kluci podali dobrý výkon. Jediná otázka byla jejich zdraví, a protože byli všichni zdravotně v pořádku, nesáhli jsme ke změně. Vcelku se nám to povedlo. Kluci navázali na výkon ze Sparty. V první půli jsme byli lepší a měli jsme velkou převahu. Nebyl důvod sahat do sestavy. Teď nás čeká náročný program. Pavel Šulc proti Plzni nebude moct hrát. Změny přijdou. Počítáme s tím a síly rozložíme. Do soboty to dáme zase dohromady.

V poslední době se chytil Karol Mészáros. Jak hodnotíte jeho přínos?
Přínos je obrovský. Vsadili jsme na charakterově dobré a pracovité hráče. On je jeden z nich. Maká a odměna pro něj je, že je produktivní. Nastoupil ve dvou zápasech a dal dva góly. Na šanci čekal, poctivě trénoval a chytil jí. Tak by to mělo být.

Důležité zákroky přidal i Jaroslav Drobný. Souhlasíte?
Myslím si, že Drobas formu prokazuje. Někdy potřebujete i to štěstí. Někdy ho neměl. Dneska nás podržel výrazně a v důležitých chvílích.

Nebyli jste v závěru utkání až příliš pasivní?
Neřekl bych, že pasivní. Soupeř už neměl co ztratit. Dal tam vysoké hráče. Hru zjednodušil. Vyplynulo to ze hry. Bohemka už riskovala a my se dostali pod tlak. Uhráli jsme to ale zkušeně a soupeře do šancí nepouštěli.

Zapojení do sestavy Van Burena a teď i Pavla Šulce se ukázalo jako přínos. Je to tak?
Oba dva hráči - Pavel Šulc i Mick Van Buren - jsou platní. Bez nich jsme v předchozích zápasech měli menší kvalitu dopředu. Jsme rádi, že se dali dohromady, že se dostali do dobré formy. Konkrétně dnes na nich bylo vidět, že jim docházely síly. Šulc měl křeče a i Van Buren už toho taky měl dost. V neděli se oba vydali ze všech sil. Dneska to zase odmakali na sto procent.