Jako noc a den by se daly popsat pocity trenéra českobudějovického Dynama Davida Horejše po dvou dosavadních přípravných zápasech. Zatímco po první prohře s druholigovým Žižkovem 1:7 byl z výkonu svého týmu hodně zklamaný a naštvaný, po druhém utkání na Spartě zase spokojený. Jihočeši sice prohráli na Strahově s předním tuzemským celkem 0:1, ale o výsledek v přípravě nejde. „Důležitý je výkon. Jsem rád, že jsme navázali na to, čím jsme se prezentovali na podzim. Líbilo se mi, jak k tomu kluci přistoupili. Je na čem stavět a dává nám to smysl,“ pochvaloval si David Horejš po utkání.

Takže se shodneme na tom, že jste odehráli slušný duel?
Já bych neřekl slušný, ale výborný. Náš výkon byl diametrálně odlišný od toho minulého zápasu. Kluky musím pochválit a mrzí mě jen to, že jsme neproměnili jednu z těch našich šancí. V první půli jsme měli dvě tutovky, ze kterých jsme mohli vytěžit víc. Se hrou jsem byl spokojený i z toho důvodu, že to pro naše hráče bylo hodně těžké. Nemohli jsme prostřídat dvě jedenáctky. Někdo toho měl plné zuby. Hodně jsme trénovali a byla znát únava. Když Sparta v poločase vyměnila celou jedenáctku, tam už bylo znát, že toho mají někteří hráči dost.

V čem byl ten zápas jiný než proti Žižkovu?
To se těžko srovnává. Proti Žižkovu to byl první zápas po týdnu tréninku. Roli tam hrála i únava, ale to nebylo to hlavní. Hlavní byl přístup a nastavení v hlavách hráčů. To prostě nebylo takové, jaké jsme si představovali. Byly tam i velké chyby a hra se nám pak po inkasovaných brankách zbořila. Nebyl tam nikdo, kdo by za to vzal. Proti Spartě to bylo jiné. To už byl výkon, jakým bychom se chtěli prezentovat.

Máte za sebou dva týdny přípravy. Jak je hodnotíte?
Pozitivně. Čtrnáct dní jsme hodně trénovali. Kluci k tomu přistupovali skvěle. Zvládli velké dávky. Jediné, co nás trápí, je marodka. Máme dost nemocných kluků. Někteří mají drobné zranění a šířka není taková, jakou bychom si představovali. Třeba na Spartě jsme měli plán, že zápas rozdělíme na dvě jedenáctky. Ale nemohli jsme. I proto jsem rád, že se nikomu nic nestalo a utkání jsme zvládli. Ale potřebujeme posílit. To je fakt.

V pátek jste potvrdili první posilu Karola Mészárose. Jak se vám jeví?
Věřím, že to bude posila. Do způsobu hry se nám hodí. Je to krajní hráč. Pokud bude dobře připravený, pak budeme mít ve hře více variant. Proti Spartě jsme hráli na hrotu s Ivanem Schranzem a ukázalo se, že to funguje výborně. Věřím, že nám Karol pomůže a bude platným členem týmu.

Dobře se na Spartě prezentoval i mladý stoper Talovierov. Souhlasíte?
Oproti Žižkovu se vrátil k tomu, co hrál i v létě v přípravě. Oba stopeři předvedli dobrý výkon. Chceme jim dát v přípravě co nejvíc prostoru, i proto třeba zatím nehrál Tomáš Sivok. On to zase tolik nepotřebuje a u něj chceme, aby hlavně dobře a kvalitně potrénoval. Max je pracovitý kluk, vnímavý a jeho výkon na Spartě byl perspektivní.

Ve středu jste měli hrát s Libercem, ale možná se hrát nebude. Proč?
Šířka našeho kádru není teď bohužel taková, aby pro nás ten zápas měl smysl vzhledem k tomu, že o víkendu hrajeme zase. Proto jsme volali do Liberce a oznámili jim, že bychom to nehráli nebo přijeli jen s mladýma klukama. Uvidíme, jak se rozhodne soupeř.

Pak vás o víkendu čeká další těžký soupeř Slavia…
Bude to těžké utkání, ale pro hráče je v tomhle ohledu velká motivace se proti nim předvést i v přípravě. Doufám, že se v tom utkání budeme prezentovat podobně jako na Spartě.