Aby po zápase se Zlínem v reprezentační přestávce jen netrénovali, domluvili se fotbalisté Dynama na přátelském utkání s druholigovým Táborskem. A to na Střelecký ostrov přijelo i přesto, že ve středu hrálo dohrávku druhé ligy na hřišti pražského Vyšehradu. „V první řadě bych chtěl Táborsku poděkovat, že i přesto, že ve středu hráli, tak přijeli a mohli jsme ten zápas odehrát. Potřebovali jsme hrát,“ říká trenér David Horejš. Ten u svých svěřenců ocenil nasazení, pohyb i pěkné akce, kterými si vypracovali šance. Kritický byl ale k jejich proměňování.

Jihočeši odehráli herně opravdu povedené utkání, ve kterém se nakonec mohli radovat z vítězství 2:0. Vypracovali si velké množství šanci, kopali i penaltu. Gólově se ale dokázali prosadit jen Karol Mészáros po pasu Mateje Mršiče a ve druhé půli Matěj Valenta. Další příležitosti zůstaly nevyužité. „Herně jsme hráli velice dobře. Měli jsme hromadu šancí, ale bohužel to, jak se chováme ve vápně a jak se šancemi naložíme, je trestuhodné,“ popsal David Horejš. „Tyhle šance musíme proměňovat. V lize nás takové selhání bude stát body. Jdeme několikrát v zápase sami na brankáře. To musí být góly. Může pak přijít nějaký brejk, nějaká standardka a máme problém,“ vysvětloval.

Dokázal si představit, že v ideálním případě by jen první poločas měl skončit troj nebo čtyřbrankovým rozdílem. „Neříkám, že musíme všechny šance proměnit, ale tři nebo čtyři z takového počtu, co jsme měli, určitě dát musíme,“ dodal David Horejš.

Své hráče ale jen nekritizoval. Dokázal ocenit fakt, že sehráli duel ve velkém tempu a s velkým nasazením. „Kluci běhali. Měli pohyb i pěkné akce dopředu. Z jedné takové krásné akce padl i první gól,“ přidával a líbilo se mu, že na svých fotbalistech viděl velikou chuť hrát. „Byly tam výborné výkony Mrsiče, Králika nebo Havla,“ popisoval. Ve druhé půli pak trenéra zaujal třeba právě střelec gólu Matěj Valenta.

Do utkání mohl David Horejš nasadit většinu svého kádru. Což je také plus současného stavu. Celé utkání například odchytal brankář Vorel. Nastoupili i další hráči, kteří jinak nemají tolik odehraných minut v soutěžních utkáních a také třeba Marek Kalousek z juniorky Dynama. „Zdravotní stav se nám lepší. V zápasech předtím jsme měli problémy, kdy jsme nemohli použít optimální složení. Věřím, že se uzdraví brzy i Ledecký a že se také brzy vrátí Šulc. Když budeme kompletní, výsledkově půjdeme nahoru,“ doufá David Horejš.