Když nastoupí, patří k oporám. Do zadních řad týmu přinášejí velkou zkušenost a potřebný přehled. Oba platí za důrazné stopery a dobré hlavičkáře. Jenže v posledním utkání v Teplicích David Homoláč nemohl vůbec nenastoupit a Tomáš Hunal musel kvůli zranění předčasně odstoupit. Prvně jmenovaný se již naplno zapojil do tréninkové přípravy, ale druhý jmenovaný má naopak od lékařů nařízen třídenní absolutní klid.

Jejich osudy se pořád prolínají. Bohužel ne ovšem příliš šťastným způsobem. Když je jeden zdravý, tak druhý většinou laboruje se zraněním. Poslední kapitola tohoto příběhu se začala psát poslední říjnový den.

Dynamo hrálo doma pohárový zápas s Brnem, do něhož kromě zraněného Tomáš Hunala nemohl kvůli disciplinárnímu trestu nastoupit ani David Horejš. Dva z pilířů defenzivní formace byly mimo hru. Vedle mladého Švehly tak obraně šéfoval David Homoláč (na snímku). Z osmifinálové bitvy si však odnesl velký šrám. „V jednom ze soubojů jsem si narazil kyčel,“ přibližuje řízný obránce.

V následujících dvou ligových zápasech Dynamu chyběl. Zranění jej totiž proti Baníku i Teplicím nepustilo ani na lavičku náhradníků. Nyní už se však David Homoláč připravuje spolu s ostatními spoluhráči a žádné úlevy nepotřebuje. „Vše už by mělo být v pořádku, cítím se dobře,“ říká. Podle vlastních slov by tak měl být příští neděli, kdy Jihočeši hostí Liberec, trenéru Strakovi plně k dispozici.

Hunal Tomáš MALÁ Zato Tomáš Hunal (na snímku) se nachází ve zcela opačné situaci. Ostřílený obránce se v začátku týdne podrobil vyšetření na soukromé klinice v Mladé Boleslavi, které odhalilo důvod jeho posledních peripetiích. I v jeho případě se jedná o problémy s kyčlí. „Zjistilo se, že jsem jí měl o tři centimetry výše, než by normálně měla být,“ informuje o záležitosti, nad kterou by se mnozí „smrtelníci“ mohli pozastavit.

Čtyřiatřicetiletý fotbalista je ale tvrdý chlapík. Po narovnání kyčle do původní polohy absolvoval ještě další lékařský zákrok. „Dostal jsem injekci přímo do kříže,“ hlásí Tomáš Hunal. Po tomto opatření má od lékařů naordinovaný klid. Bez pohybu musí vydržet tři dny. „Pak se uvidí, co s tím bude dál,“ pokrčí rameny naposledy obránce Příbrami. Tomáš Hunal ale pevně věří, že se dá ještě ve zbývajícím týdnu a půl stoprocentně do pořádku a proti Liberci bude připraven Dynamu pomoci přímo na hřišti.