Jaro loňské sezony strávil v Českých Budějovicích. V neděli se do jihočeské metropole vrátí. Útočník Jan Holenda ale tentokrát bude vyznávat barvy soupeře. Přes hlavu totiž nepřetáhne dres Dynama, nýbrž Mostu, do kterého tento týden odešel ze Sparty na hostování. „Poslední dny jsou pro mě opravdu mírně hektické,“ přiznává fotbalista, jenž v novém působišti v pátek poprvé trénoval. A v neděli si může za Most odbýt premiéru, shodou okolností právě proti Dynamu, svému bývalému zaměstnavateli.

V nabitém kádru Sparty nedostával tolik příležitostí, jak by si představoval. Na podzim zatím odehrál jen pouhých šest minut na konci utkání Sparty v Teplicích. „Bylo mi řečeno, že na Letné se mnou nepočítají, tak abych si hledal něco jiného,“ ohlíží se Jan Holenda (na snímku vlevo ještě v dresu Dynama ze zápasu s Kladnem). Volba nakonec padla na severočeský Most, i když v médiích se v souvislosti s jeho jménem skloňovalo hned několik dalších klubů. „V novinách se toho ale napíše,“ utrousí s mírně trpkým úsměvem.

Pro Most hrála i jeho vzdálenost od hlavního města. „Z Prahy je to kousek, takže budu dojíždět a nikam se nebudu muset stěhovat. Denně nás bude jezdit několik,“ potvrzuje, že v kabině Siadu se potká i s dalšími Pražáky. Vedle toho ale i řadou hráčů cizí národnosti. „Alespoň si trochu procvičím jazyky,“ rozesměje se dvaadvacetiletý útočník. „Opravdu to bude specifické. Zase to ale může být přínosné, člověk pozná i jiné fotbalové styly,“ dodává už vážně na téma „cizinecká legie v Mostě“.

Na sever Čech přišel do konce právě probíhajícího podzimu. „Chci být na očích a ukázat, že góly střílet umím,“ hlásí odhodlaně před startem nové mise. Její začátek bude mít pikantní nádech. V neděli Most cestuje do Budějovic, kde v minulé sezoně sparťanský odchovanec půl roku hostoval. „Nechci říkat, jestli to byl půl rok úspěšný nebo naopak, ale do Budějovic se každopádně těším. Mám tam pořád dobré kamarády a rád je uvidím,“ říká Jan Holenda.