Fotbalisty Dynama České Budějovice čeká již sedmé utkání letošního ročníku Fotbalové národní ligy. Tým pod vedením kouče Pavla Hoftycha poslední tři zápasy prohrál a nyní tak bude usilovat o přerušení této nepříznivé série. V cestě mu stojí pražský celek Loko Vltavín. V rámci 7. kola nastoupí Jihočeši v Holešovicích v sobotu netradičně již v 10:15.

Vedení klubu na nepříznivé výsledky během uplynulého týdne zareagovalo obměnou kádru. Tým opustili Hovorka, Ježdík, Dobal a Ibragimov, mužstvo se naopak rozrostlo o tři záložníky. Do týmu přišli Martin Vyskočil, Lukáš Jarolím a Pavol Poliaček. „Ke změnám došlo po dohodě s vedením klubu. Rozhodli jsme se mít v kabině určitou vnitřní dynamiku. Chceme mít kádr A-mužstva, kde bude šestnáct nebo sedmnáct fotbalistů a k tomu slušně poskládané béčko v ČFL. Je zbytečné mít v áčku dvacet hráčů, když deset z nich nedokáže na ty ostatní vytvořit dostatečný tlak,“ říká trenér týmu Pavel Hoftych.

Pavel Hoftych

Kouč Dynama v posledních týdnech hlavně apeluje na mladé hráče týmu, aby byli v ofenzivě výrazně odvážnější než doposud. „Když to vezmu z minulých zápasů, tak nejodvážnějším je z pozice pravého beka Michal Klesa, což je sice úctyhodné, ale zároveň velice smutné. Málo odvahy vyčítáme mladým hráčům, jako jsou Linhart, Wermke nebo Němec, kteří se sice učí, ale měli by do toho jít více naplno,“ pokračuje trenér týmu.

Jihočeši se v rámci 7. kola představí na hřišti Vltavínu, což je nováček FNL a papírově jeden z přijatelnějších soupeřů. Přesto trenér Hoftych neočekává lehké utkání. „Pro nás to bude boj hlavně s vlastní hlavou. Kdo byl někdy na Vltavínu, tak ví, že je to pro druhou ligu hodně netypické hřiště, které spíše odpovídá diviznímu celku. Ale ti hráči jsou tam zarputilí, hrají to často po práci, po studiu a ta motivace porazit Budějovice bude obrovská. Nečeká nás tam nic lehkého, ale to pokud nechytneme nějaký lauf, tak to nás nečeká nikde. My si s tím musíme v této fázi poradit, i kdybychom to měli ukopat na jedna nula. Musíme vyhrát jakýmkoliv způsobem,“ dodává Hoftych.

Vzhledem ke změnám v kádru se dá základní sestava týmu odhadovat jen velmi těžko. Trenér Hoftych se navíc bude muset obejít bez některých hráčů týmu. Poslední zápas kvůli zdravotním problémům nehrál Chmelo a chybět budou i další. „Stop za čtyři žluté karty má Hanzlík. Problémy má i Rakovan, u kterého zatím nevíme, zda bude moci hrát. Školní povinnosti měl také Linhart a tento týden s námi moc netrénoval. I kdybychom ale na Vltavínu nastoupili v deseti lidech, tak to utkání musíme vyhrát,“ dodává odhodlaně Hoftych.