Vypadá to, jako by letos Dynamu zkrátka nebyla výhra venku souzená. Proti Pardubicím se ale v pražském Ďolíčku nadřeli Jihočeši i na bod. Třikrát prohrávali, třikrát dokázali vyrovnat. První srovnání stavu měl na svědomí Jakub Hora. Českobudějovický středopolař napřáhl zpoza pokutového území a jeho neskutečná rána skončila až za zády bezmocného brankáře.

Opět jste venku potvrdili dobrou střeleckou formu, opět z toho ale byla jen remíza. Jak je to podle vás možné, Jakube?
Za každou cenu se snažíme hrát a máme tvář, za kterou si jdeme. Je to asi pátý zápas venku, kdy dáme dva a více gólů a jsou z toho jenom remízy. Hrajeme 2:2 nebo 3:3 a soupeři nabídneme laciné góly. Nevím, jestli je to nekoncentrovanost, i když vzadu jsme dost zkušení, abychom si to pohlídali. Každý zápas se to opakuje.

Existuje vůbec nějaký recept, jak z toho ven?
Nevím, jestli by pomohlo zjednodušit hru, ale zase nechceme utíkat z našeho stylu, který máme doma. Tam ve většině případů máme tři body. Dneska chtěl za každou cenu vyhrát i soupeř, hraje o záchranu. Je to pořád dokola, po každém zápase máme stejné hodnocení. Tupé chyby nás sráží na dno. Nevím, jak z toho ven.

Tři jarní zápasy venku, tři remízy. Myslíte si, že vám budou v závěrečném zúčtování a boji o top šestku tyhle důležité body chybět?
Samozřejmě. Body nám chybí a dostaly by nás tam. Je to asi o koncentraci nás zkušenějších vzadu. Lépe vyhodnocovat situace. Pouštíme se do moc fotbalových věcí, které jsou možná super pro diváky, ale nám v to v tuhle chvíli přináší jen bod.

Proti Pardubicím jste se museli porvat kromě inkasovaných branek i s dalšími věcmi. Rozhodčí kontroloval kvůli technickým problémům video více než deset minut.
Je to hrozně nepříjemné. Ještě není teplo na to, abyste tam stáli deset minut. Jste v emocích, vyprchá to z vás a ještě dostanete gól na 3:2. Je to těžké, ale co se dá dělat. Nejhorší je, že jsme měli od pana Zelinky informace o tom, že to penalta je, ale musí se na to ještě podívat. Takže nevím, v téhle zimě je to nepříjemné. Říkal, že dostal informaci do sluchátek, ale musí se na to ještě podívat. Takže vlastně jen čekáte na to, že se to potvrdí.

Nepříjemný byl v Ďolíčku také terén. Jak se vám na něm hrálo?
Nevím, jestli byl úplně dobrý, ale šest gólů pro diváky v téhle zimě? To musí být krásné. Pro nás je to na nervy, terén je těžký, když si chcete zpracovat balon, musíte to hrát na dva nebo tři doteky, skáče to. Ale poradili jsme si s tím hezky. Jak my, tak Pardubice.

Vy osobně jste si s ním poradil bravurně. Zpoza vápna jste napřáhl a srovnal stav utkání na 1:1. Můžete nám vaši trefu přiblížit?
Chtěl jsem vystřelit a takhle to tam zapadlo. Podle mě je to první gól v kariéře, který jsem dal takhle za vápnem. Trenéři mě pořád nutí do toho, abych střílel, protože ji mám dobrou. Ale já to chci pořád hrát do vápna. Dneska to tam zapadlo, brankář si na to sice šáhl, ale trochu to zaplavalo. Za mě jedna z těch hezčích tref.

Je to nejlepší gól, který jste kdy dal?
To myslím, že ne. Minulou sezonu jsem dal o něco lepší, ale tenhle je i tak jeden z těch hezčích. Měl jsem to otevřené, hezky jsem si to připravil a měl jedinou myšlenku – vystřelit a trefit to. A ono se to povedlo.