Po úvodním přípravném duelu panovala na Složišti spokojenost. Dynamo sedmi góly v poklidu přehrálo divizní Beroun, branek mohlo padnout klidně jednou tolik. Rád byl i trenér David Horejš, který poprvé v zápasovém tempu viděl testované hráče Ayonga a Froňka. Po prvním utkání na rozjezd čekají černobílé příští týden těžší soupeři.

Divizní Beroun byl pro ligového nováčka na úvod přípravy snadným soustem. Trenér Dynama David Horejš cítil spokojenost po prvním utkání. „Jsem rád, jak kluci k zápasu přistoupili. Dali jsme dost branek, měli jsme řadu dalších šancí. Chtěli jsme první týden přípravy zakončit lehčím zápasem. Děkujeme soupeři, že po sezoně vážil cestu do Českých Budějovic. Utkání splnilo účel,“ přikyvoval po zápase dvaačtyřicetiletý kouč černobílých.

Poprvé se v A-týmu Dynama představili tři hráči, všichni odehráli celé utkání. Dorostenec Maksym Talovierov hrál poločas na levém beku, pak ve středu obrany s Pavlem Novákem, v obou případech obstál velice dobře. Letní posily také vypadaly slibně. „Karsten Ayong vypadal hlavně v prvním poločase velice dobře. Po pauze už i kvůli velkému horku trošku odpadl. Bylo vidět, že dlouho nehrál,“ řekl Horejš na Ayongovu adresu. Druhý testovaný hráč Tomáš Froněk sice na rozdíl od Ayonga neskóroval, ale na několika gólech se podílel a byl vidět. „Měl také dobré momenty, ale hlavně v předfinální a finální fázi čekáme víc. Ale po jednom takovém zápase nelze celkově hodnotit.“

Karsten Ayong se ve druhém poločase pohyboval v ofenzivě po boku Davida Ledeckého. Případná varianta do ligových zápasů to však pravděpodobně není. „Chtěli jsme ho vidět celý zápas, z toho to vyplynulo. Pozice číslo devět je u nás David Ledecký, takže to není moc reálné, ale člověk nikdy neví,“ uvedl na pravou míru složení sestavy David Horejš.

Do první přípravy naskočili prakticky všichni hráči. Zápasové volno měl brankář Jindřich Staněk, v pondělí se do přípravy zapojí už i Filip Havelka. Nehráli ještě Matej Mršič a Patrik Brandner. „Matej měl ráno individuální trénink. Od příštího týdne by se s námi měl připravovat už naplno. Patrik Brandner je po operaci slepého střeva, ale od operace už uběhly tři týdny, takže příští týden už by také měl trénovat s námi,“ vysvětluje Horejš zdravotní lapálie některých hráčů.

Kromě zmiňovaných testovaných hráčů zatím žádná posila nedorazila. Tento stav by se však měl brzy změnit. „Platí to, co jsem říkal na začátku přípravy. Chceme čtyři až pět hráčů. Jsme s nimi v jednání a věřím, že se nám to podaří brzy dotáhnout. Některé ligové týmy začínají přípravu až nyní v pondělí. Jsme trpěliví, ale víme, že potřebujeme posílit,“ doplňuje českobudějovický kouč.

V příštím týdnu čekají Jihočechy dva náročné přípravné duely, tentokrát už se soupeři z první a druhé ligy. „Ve středu Příbram, v sobotu Vlašim. Budeme chtít protočit o poločase všechny hráče. Budou to těžší zápasy, které už nám ukáží, jak na tom jsme,“ uvědomuje si trenér Dynama. Oba přátelské zápasy se odehrají na Složišti od 11 hodin - ve středu s Příbramí, v sobotu s Vlašimí.