Exceloval. Zase a znovu. Obránce Benjamin Čolić režíroval i druhou výhru Dynama v posledních dvou kolech, když východočeské Pardubice sestřelil jednou brankou a jednou asistencí. V aktuální sezoně už tak dosáhl bilance osmi vstřelených gólů a čtyř gólových nahrávek, čímž se stal suverénním lídrem produktivity černobílého týmu.

V závěru jste pečetil výhru svého týmu brankou z přímého kopu. Kdy jste se rozmyslel, že místo centru budete střílet?
Zpočátku jsem chtěl centrovat, ale když jsem viděl, jak blbě stojí, tak jsem se rozhodl vystřelit. Stačilo trefit bránu. Už jsem věděl, že se nestihne vrátit.

Už to pro vás byla osmá branka v sezoně. Kterou z nich považujete na nejdůležitější?
Každá je důležitá. Ale rád bych zmínil branku v Příbrami, protože díky ní se nám povedlo přerušit nepříjemnou sérii bez vítězství.

Věříte, že se vám v posledních třech kolech ještě podaří poskočit na vyšší příčky v tabulce?
Zvládli jsme poslední dva zápasy, což nám dodává větší klid do zbytku sezony. Samozřejmě chceme dokončit sezonu na co nejlepších místech. Už moc vysoko stoupat nemůžeme, ale porveme se o to, abychom dokázali ještě předběhnout některé týmy.

Stále po tréninku pracujete na zahrávání standardních situací? Zkoušíte si penalty, přímáky i rohy?
Pár z nás po tréninku zůstane na hřišti a zkoušíme všechny zmiňované situace. Dělám to už několik let, tak snad se to konečně projevuje. Pracuji na tom.

Z jaké pozice zahráváte přímé kopy nejradši?
Z podobné jako byla v zápase proti Pardubicím, ale možná o pár metrů doleva. Mám to raději z pravé strany, kde to častěji zahrávají leváci, ale mně to sedí víc.

Při stém startu jste si připsal gól, v dalším kole gól a asistenci. Na co se fanoušci mohou těšit v Teplicích?
Jedeme tam samozřejmě vyhrát. Nebude na nás žádný tlak, můžeme hrát v klidu a předvést vlastní hru. Soupeř bojuje o záchranu, takže nás tam nečeká nic lehkého.