Po týdnu trénování čeká fotbalisty Dynama první a zároveň jediný přípravný zápas v zimní přestávce. V neděli se na Strahově od 13:00 utkají v hlavním městě s pražskou Spartou, kterou v posledním vzájemném zápase porazili po heroickém výkonu 4:2. „Jsme rádi, že nás v generálce prověří ligový soupeř," kvituje trenér David Horejš.

Budějovičtí se v pondělí poprvé v novém roce společně sešli a zahájili přípravu na druhou polovinu sezony. Příprava potrvá pouze dva týdny, protože už v neděli 17. ledna se Jihočeši představí v Ďolíčku, kde se utkají s Pardubicemi. Hned poté je čekají dva domácí zápasy - s Příbramí a Teplicemi.

V jediném přípravném zápase před začátkem jarní části je prověří pražská Sparta, která už odehrála dvojzápas proti druholigové Chrudimi. V obou případech dokázala vyhrát, ve zkrácených utkáních nakonec 6:0 a 2:0.

Na poslední vzájemné utkání mezi oběma soupeři svěřenci Davida Horejše jen tak nezapomenou. Na Letné dokázali vyhrát po 27 letech a dvěma góly se tehdy blýskl Patrik Brandner. „Na to nejde zapomenout, ale tentokrát nás čeká něco úplně jiného," řekl nejproduktivnější hráč černobílých.

V pauze po podzimní části zatím přivítal budějovický tým dvě nové tváře. Beka Jonathana Simbu a záložníka Marka Alvira z Plzně. Je možné, že se v přípravném utkání objeví.

Zápas na Strahově můžete sledovat v živém přenosu nebo v online reportáži, hrát se bude bez diváků.