Nově vznikající klubová akademie Dynama bude moci využít mimo jiné dobrého základu, který v minulém roce položila Jihočeská regionální akademie FAČR. Ta se ve svém vzniku zaměřila na hráče věkových kategorií U14 a U15. Klubová akademie bude s tou regionální úzce provázaná.

Projekt regionálních akademií začal fungovat v průběhu rohu 2015. Jako první vznikla tehdy akademie v Plzni, ke které se velmi rychle připojilo dalších sedm krajů včetně toho jihočeského. Regionální akademie sdružuje nejtalentovanější fotbalisty daného kraje, kde se je snaží připravit na co nejkvalitnější další rozvoj sportovních i nesportovních dovedností a vlastností. Regionální akademie pracují s fotbalisty ve věkových kategoriích U14 a U15.

Nově vznikající klubová akademie Dynama se bude zaměřovat na malé fotbalisty všech věkových kategorií od U06 až do U19. Ideálním scénářem by mělo být, aby všichni nebo téměř všichni fotbalisté končící v klubové akademii v kategorii U13 odešli na dva roky do regionální akademie, odkud by se poté vraceli zpět do klubové akademie kategorie U16.

Po celé české republice začalo nebo začne fungovat celkem deset klubových akademií. V průběhu ledna letošního roku odprezentovala Fotbalová asociace České republiky spolu s předními pražskými kluby Spartou a Slavií projekt klubových akademií. Zajímavostí je to, že obě akademie budou i přes velkou rivalitu obou klubů úzce spolupracovat tak, aby český fotbal vychoval co nejvíce špičkových hráčů pro světový fotbal.

Provoz klubové akademie Dynama bude mimo jiné řídit Mgr. Tomáš Maruška, který v posledních letech působil ve Fotbalové asociaci České republiky jako manažer pro regionální a klubové akademie. Tím by měla být provázanost akademií i spolupráce s FAČR maximálně zajištěna.