Dohromady jedenáct členů hlavního týmu Dynama vyrazilo ve čtvrtek darovat krevní plazmu do partnerské společnosti Cara Plasma. V rámci vzájemné spolupráce se darování pravidelně účastní lidé z celého klubu.

Deset fotbalistů a jeden člen realizačního týmu den po vítězném utkání v Chomutově podpořili dobrou věc. Už poněkolikáté šli darovat krevní plazmu do společnosti Cara Plasma, která odběry z dárcovského centra využívá třeba na výrobu životně důležitých léků.

Jakub Hora, Martin Králik, David Broukal, Lukáš Skovajsa, Matej Mršić, David Tomášek, Branislav Sluka, Tomáš Zajíc, Daniel Hais, Matej Mršić a Jakub Matoušek. Ti všichni byli darovat ve čtvrtek odpoledne darovat.

Krevní plazma je jedna ze složek krve. V našem těle má důležitý úkol přepravovat živiny, jako jsou soli, tuky, stopové prvky a vitamíny, na místa určení.

Plazma se díky moderní medicíně stala nenahraditelnou součástí celé řady léků, které zachraňují životy. Jsou mezi nimi takové, které pomáhají lidem s poruchou srážlivosti krve, sníženou imunitou nebo rakovinou. Plazma je velmi cenná i při léčbě popálenin, úrazů nebo při velkých ztrátách krve.

Více informací o společnosti Cara Plasma se dozvíte na jejich webových stránkách.