Ve čtvrtek 21. listopadu mohli být hosté budějovické restaurace McDonald´s na Strakonické ulici obslouženi budějovickými fotbalisty. V rámci McHappy Day totiž známé jihočeské tváře podpořili sbírku na výstavbu Ronald McDonald House při motolské nemocnici v Praze. Za budějovické Dynamo se akce zúčastnili generální manažer Karel Poborský, sportovní manažer Martin Vozábal a útočník A-týmu Zdeněk Linhart.

Fotbalisté Dynama mají se stejnou charitativní akcí bohaté zkušenosti. Této akce se totiž pravidelně účastní již od roku 2008. "Příspívat na dobré věci je samozřejmě posláním profesionálních sportovců. Jsme moc rádi, že je o naše služby zájem a kdykoliv můžeme, rádi se zúčastníme," řekl po skončení akce Martin Vozábal.

Společnost McDonald’s věnuje každý rok v rámci akce McHappy Day polovinu tržeb z prodeje všech porcí hranolků a veškerý výtěžek z prodeje samolepek Pomocná ruka obecně prospěšné společnosti Ronald McDonald Charity. Tyto prostředky vybrané ze všech restaurací McDonald´s v České republice jsou určeny na financování ubytovacích kapacit pro dlouhodobě nemocné děti a jejich rodiny v areálu FN Motol v Praze. Současně slouží na budoucí výstavbu ubytovacího zařízení Ronald McDonald House, který bude „Domovem mimo domov“ u FN Motol. V loňském roce putovalo díky McHappy Day na konto obecně prospěšné společnosti Ronald McDonald Charity celkem 1 943 235 korun.