Osm přesných tref, k tomu jedna asistence. Nigerijec hájící barvy Dynama Fortune Bassey zažívá famózní sezonu ve FORTUNA:LIZE. Naposledy dvěma góly otočil nepříznivě se vyvíjející utkání se Slováckem a mezi střelci celé soutěže poskočil už na dělené druhé místo!

Táhne produktivitu svého mužstva, dohromady se postaral o více než jednu třetinu všech branek černobílého klubu. Fortune Bassey je v posledních zápasech k nezastavení a obrovský hlad po gólech ho neustále posouvá dál. Čtyři branky ze tří zápasů, to je jeho vizitka z posledních ligových střetnutí.

Parádním sólem proti Baníku to začalo, vítěznou trefou proti Slovácku to zatím (!) končí. Po uplynulém víkendu má africký útočník na svém kontě už osm přesných tref a společně s Janem Kuchtou ze Slavie se dělí o druhé místo mezi nejlepšími střelci FORTUNA:LIGY.

Fortune Bassey v letošní sezoně

STATISTIKYPOČETPOŘADÍ V LIZE
ZÁPASŮ16
GÓLŮ82.
ASISTENCÍ1
STŘEL411.
STŘEL NA BRANKU221.
PŘIHRÁVEK DO GÓLOVÝCH ŠANCÍ172.
DRIBLINKŮ63,4%2. (mezi útočníky)

Vítězná trefa v neuvěřitelném utkání se Slováckem. O obrat se postaral v samém závěru

Vyčnívá ovšem v řadě dalších ofenzivních ukazatelů. Vyslal nejvíc střel ze všech fotbalistů nejvyšší soutěže, první místo mu patří také v počtu střeleckých pokusů na branku. O to obdivuhodnější je statistika v počtu přihrávek do gólových šancí, kde je hned za Ewertonem z Mladé Boleslavi na druhém místě.

V letošním ročníku zasáhl do všech odehraných zápasů, ale svou pozici v sestavě si musel tvrdě vybojovat. Úvodní dvě kola začal na střídačce, přednost tehdy dostal Michal Škoda. Poprvé se v základní jedenáctce objevil až proti Baníku, kterému vstřelil úplně první gól v kariéře ve FORTUNA:LIZE.

Právě proti ostravskému klubu se znovu postaví o víkendu. Dokáže navázat na sobotní galapředstavení se Slováckem a pomoci Dynamu k dalšímu bodovému zisku? Utkání na Městském stadionu ve Vítkovicích odstartuje v neděli v 15 hodin.

Pozápasová radost společně s Emmanuelem Tolnem, který do zápasu naskočil ve druhé půli