Sedmadvacetiletý Filip Rýdel se pomalu zabydluje v kádru Dynama. V neděli v ligové generálce proti rezervě Jihlavy vstřelil rozhodující branku. Se svými spoluhráči si na hřišti začíná rozumět, což je příslib pro blížící se start Gambrinus ligy.

Odehráli jste generálku na ligu s béčkem Jihlavy. Jak jste s ní spokojeni?
Do zápasu jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Mysleli jsme si, že to přijde samo, naštěstí jsme alespoň zvítězili. Za Jihlavu nastoupili mladí, běhaví kluci a nebylo to jednoduché utkání. Pro nás je nejdůležitější, abychom uspěli za týden se Spartou.

Co se v generálce na ligu povedlo a naopak, co musíte před duelem se Spartou ještě zlepšit?
Nedařila se nám spousta věcí. Jihlava se nám často dostávala do zformované obrany, z toho pramenily dvě tři chyby a po jedné z nich soupeř vyrovnal. My jsme hodně situací nedohráli, hlavně v druhém poločase jsme měli několik slibných situací, ale nedotáhli jsme je do konce. Vždy akci zhatil nepovedený centr nebo přihrávka. To byly hlavní důvody toho, že jsme nedali více gólů.

Do ligy už zbývá jenom týden. Myslíte si, že sestava, která nastoupila do prvního poločasu, se na Střeleckém ostrově představí i za týdne proti Spartě?
Tak to opravdu nevím. To je spíše otázka pro trenéra.

Do Budějovic jste přišel před dvěma týdny. Stačil jste se již zabydlet v českobudějovickém týmu?
Samozřejmě nejde hned zapadnout do týmu, ale kluky poznávám a sžívám se s nimi. Myslím si, že to bude pouze čím dál tím lepší.

Většinou hráváte defenzivního záložníka. Je to ta pozice, kde se vám nejvíce daří?
Určitě. Všude jsem vždycky hrál defenzivního záložníka, cítím se tam nejlépe.

V loňské sezoně jste krátce působil v Plzni. Jak jste se odstával do sestavy v takové konkurenci?
Do Plzně jsem přišel před dvěma lety. Hrál jsem prvních osm kol, poté se nám nedařilo, trenér mě vystřídal a do základní sestavy jsem se již zpátky nedostal.