Reprezentační přestávka přinesla další kvalifikační zápasy české jednadvacítky, která si připsala jednu porážku a jednu výhru. Prohrou ve Skotsku si značně zkomplikovala cestu na evropský šampionát, kterému se ovšem znovu přiblížila vítězství v Litvě. Do druhého utkání zasáhl i záložník Dynama Filip Havelka.

Úkol pro dvojzápas ve Skotsku a Litvě byl pro reprezentační jednadvacítku jasný. Dvakrát vyhrát a přiblížit se první postupové příčce na Euro. „Věřili jsme, že dvojzápas zvládneme lépe. Chtěli jsme urvat šest bodů, ale máme jenom půlku,“ říkal po utkáních Filip Havelka.

Svěřenci Karla Krejčího nedokázali najít recept na výběr Skotska. Na jeho hřišti prohráli 0:2. „Byli jsme celý zápas lepší, ale nebylo nám to nic platné. Skotové dokázali potrestat naše chyby,“ smutnil pro portál iDnes středopolař Jihočechů.

V dalším utkání už se podařilo lvíčatům zvítězit, když díky brance Šašinky vyhráli na hřišti Litvy. „Věděli jsme, že musíme vyhrát. Zápas jsme chtěli urvat za každou cenu, což se povedlo,“ uvedl Havelka, který střídal v závěru zápasu.

Po reprezentačním srazu se vrátil do týmu Dynama, se kterým trénuje v omezeném režimu. „Máme dobré podmínky. Na Složišti máme několik hřišť, takže můžeme trénovat odděleně,“ řekl na závěr.