Patřil mezi důležité hráče výběru, nechyběl ani na jednom srazu. Záložník Dynama Filip Havelka prošel s reprezentační jednadvacítkou celou kvalifikací, takže není divu, že je i v nominaci na evropský šampionát!

Začátkem týdnem oznámili trenéři Karel Krejčí a budějovický kouč Jiří Kohout konečnou nominaci na EURO do Slovinska a Maďarska. „Mám z toho velkou radost. Celou kvalifikaci jsme usilovali o postup, který se nakonec povedl. Těší mě, že budu součástí i na závěrečném turnaji," neskrýval potěšení Havelka.

Středopolař hostující na jihu Čech naskočil do osmi z deseti kvalifikačních utkání a výraznou měrou tak přispěl k postupu českého týmu na EURO. „Dělal jsem všechno pro to, abych se do nominace dostal. Odehrál jsem většinu zápasů a snažil se ukázat, že šanci na EURO si zasloužím," řekl.

Ve skupině narazí Češi postupně na Itálii, domácí Slovince a Španělsko. „Všechny týmy mají velkou kvalitu a čekají nás nároční soupeři. Proti Itálii i Slovinsku už jsme dříve hráli, ale se Španěly se střetneme poprvé."

Už v neděli se sejde mužstvo poprvé před blížícím se šampionátem. Ve stejný den hraje Dynamo na domácím hřišti se Spartou, ale Filip Havelka by kvůli dohodě klubů stejně nemohl naskočit.

Rozpis zápasů na EURO do 21 let
24.3. 18:00: Česko U21 - Itálie U21
27.3. 18:00: Česko U21 - Slovinsko U21
30.3. 21:00: Česko U21 - Španělsko U21