Jako blesk z čistého nebe došlo k přestupu budějovického mladíka Milana Nitrianského do pražské Slavie. Vitějovický odchovanec prožil snový půlrok. V zimní pauze si vybojoval místo v základní sestavě A-týmu, stal se stabilním členem reprezentace do jednadvaceti let a nyní v polovině srpna přestupuje do jednoho z nejslavnějších českých klubů.

Milane, popište, jak došlo k vašemu přestupu do Slavie?
Bylo to všechno strašně rychlé. Během dvou dnů byl přestup dojednaný a já jsem teď rád, že to takto dopadlo. Jsem rád, že mám nyní šanci jít ve své kariéře zase o jeden stupínek výše.

Je pro vás přestup přestup do Slavie novou výzvou?
Přestože tento klub měl v posledních měsících velké problémy, tak je to pořád Slavie. Je to jeden z nejslavnějších českých klubů a věřím tomu, že v blízké budoucnosti to bude opět tým, který bude patřit mezi ty nejlepší v celé lize a že si třeba zahraji evropské poháry.

Doteď jste se připravoval na nedělní zápas s Bohemians, teď už je to ale asi jinak, že?
Je pravda, že doteď jsem se chystal na Bohemku a na nic jiného jsem nemyslel. Slavia hraje v pondělí zápas s Teplicemi, takže se teď budu chystat na jiný tým. Myslím, že ale v tom nebude žádný problém.

Jak budete vzpomínat na Dynamo?
Na Dynamo budu vzpomínat samozřejmě jen v dobrém. Dostal jsem tady možnost hrát ligu. Jsem tady doma, jsem Jihočech, takže vzpomínky budou jen ty nejlepší.

Nemáte obavu z toho, že budete muset ve Slavii bojovat o místo v sestavě?
Určitě obavu nemám. Kdybych měl mít obavu, tak nikam nejdu a jsem stále hráčem Dynama. Nemyslím si, že jsem tady měl stoprocentní jistotu, že budu tady hrát v základní sestavě. Takhle jsem nad tím tedy vůbec nepřemýšlel. Určitě by nebylo dobré, kdybych ve Slavii nemusel vůbec o místo v sestavě nijak bojovat.

Ze Slavie budete mít asi i blíže do reprezentace, že?
Asi je pravda, že Slavie je více na očích reprezentačních trenérů, takže pokud budu mít možnost hrát ligu za Slavii, tak to bude asi o něco lepší. Vůbec ale nad tím nyní nepřemýšlím, mou snahou je hrát za Slavii a případná nominace do reprezentace by byla jen takovým bonusem.

Na podzim se ještě jako hráč Slavie střetnete s Dynamem, s jakými pocity asi do zápasu půjdete?
Samozřejmě se budu těšit na to, že uvidím kluky, se kterými jsem hrál. S Dynamem budu mít vždy vztah a klubu budu přát jen to nejlepší. Je tady spousta hráčů, se kterými se znám od žáků a hodně jsme toho spolu prožili, takže je určitě budu na dálku z Prahy sledovat a fandit jim.