Kádr Dynama pro jarní část sezony začíná nabírat reálné obrysy. Další novou tváří v kabině budějovického týmu se stal devětadvacetiletý ofenzivní záložník Ladislav Martan, který přichází na jih Čech na přestup z Hradce Králové. Již se připojil k týmu a ve středu by měl nastoupit v přípravném zápase proti Vyšehradu.

Vedení Dynama na začátku přípravy naznačovalo, že by chtělo tým doplnit o dva až tři fotbalisty. Hned na začátku ledna začal s týmem trénovat obránce nebo záložník Lukáš Provod a od začátku tohoto týdne je s týmem také útočník Elvis Mashike, který bude na jihu Čech hostovat ze Slovanu Liberec. Třetí posilou se pak stal křídelní hráč Ladislav Martan, který poslední tři sezony oblékal dres Hradce Králové.

Ladislav Martan jako rodák z Varnsdorfu začínal s fotbalem v FK Rumburk. Dá se ale považovat za odchovance Slovanu Liberec, kde strávil většinu mládežnických let. Právě za Slovan Liberec si zahrál také první ligový zápas a zajímavostí je, že to bylo právě proti Dynamu České Budějovice na podzim roku 2009. Během své kariéry hrál mimo jiné také na Slovácku, avšak nejvíce toho odehrál v rodném Varnsdorfu, za který během pěti sezon nastoupil ve druhé lize ke 101 zápasům, v nichž zaznemanel třicet branek.

Na začátku sezony 2016/17 odešel do Hradce Králové, kde se zařadil do základní sestavy. Hned v první sezoně hrál s Votroky nejvyšší soutěž a v šestadvaceti zápasech vstřelil dva góly. Poslední dvě sezony pak hrál pravidelně za Hradec druholigové zápasy a po osmadvaceti zápasech v sezoně 2017/18 nastoupil i v letošní sezoně do patnácti podzimních zápasů. Svou jedinou letošní branku vstřelil v polovině července v zápase na hřišti Táborska, kde Hradec vyhrál těsným výsledkem 1:0.

Ladislav Martan patří v devětadvaceti letech mezi velmi zkušené fotbalisty. V první lize odehrál celkem 42 utkání a ve druhé lize celkem 144 zápasů.

Ladislav Martan