Po pohárové středě na českobudějovické Dynamo čeká znovu nejvyšší tuzemská soutěž. Po pěti letech vyrazí svěřenci trenéra Davida Horejše na severočeská Stínadla, kde na ně v neděli od 14.30 hodin čekají Teplice. Dokážou Jihočeši uspět? Zvládnout to musí bez útočníka Ledeckého, který si odpykává trest za žluté karty.

FK Teplice
www.fkteplice.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
10. místo (18 bodů)
Postavení v tabulce
11. místo (17 bodů)
12:17
Skóre
21:25
Jakub Mareš (6 gólů)
Nejlepší střelec
Ivan Schranz (5 gólů)
Jakub Mareš (6 ŽK)
Tomáš Vondráček (6 ŽK)
Žluté karty
Pavel Novák (5 ŽK)
Jakub Mareš (1 ČK)
Petr Mareš (1 ČK)
Jan Shejbal (1 ČK)
Petr Kodeš (1 ČK)
Červené karty
Jiří Kladrubský (1 ČK)
Tomáš Sivok (1 ČK)
Tomáš Grigar (5)
Čistá konta brankařů
Jindřich Staněk (2)
Jablonec – Teplice 4:0
Poslední zápas
Dynamo – Karviná 3:0

Fotbalisté Teplic před startem sezony určitě uvažovali nad tím, že by se rádi pohybovali ve vyšších patrech tabulky. Jenže mizerný start do ročníku je hodně zaskočil. Výhry se sice dočkali hned ve třetím kole, když porazili Baník na jeho hřišti 1:0, ale na další tříbodový zápas pak čekali dalších šest duelů. I kvůli tomu byli těsně před první reprezentační přestávkou ročníku na posledním místě tabulky. Ovšem to je minulost. Aktuálně jsou svěřenci trenéra Stanislava Hejkala desátí se ziskem 18 bodů. Mají tak o jeden bod víc, než jejich nedělní host.

Severočeši sice v sezoně tolik nevyhrávají, ale zase ani neprohrávají. Body sbírají po remízách pomalu, ale za to jistě. Kdyby nepřišla nepříjemná porážka v minulém kole v Jablonci, neprohráli by už od 23. srpna a tedy osmkrát v řadě. Takhle se jejich série neporazitelnosti zastavila na sedmi zápasech. Nejlepším střelcem týmu je zkušený harcovník Jakub Mareš, který dokázal vsítit hned polovinu branek Teplic. V zápasech týmu ze Stínadel v této sezoně moc branek nepadá. Gólů sice střílí pomálu, ale také je příliš nedostávají. Mají třetí nejlepší obranu v lize a to ještě jejich průměr, který se pohybuje blízko jedné inkasované branky na zápas, hodně zvedají vysoké porážky se Slavií Praha 1:5 a již zmiňovaný duel v Jablonci.

Českobudějovické Dynamo se veze na vítězné vlně tří zápasů v nejvyšší soutěži v řadě. Mírně jí sice otupila středeční pohárová porážka 0:4 se Spartou, ale i tak Jihočeši věří, že se na jejich výkonu nikterak nepodepíše. V Teplicích se trenér David Horejš bude muset obejít bez Davida Ledeckého, který nemůže hrát kvůli trestu za žluté karty. „To je ta největší komplikace, kterou řešíme. Museli jsme náš útok nějakým způsobem přeskupit,“ říká kouč černobílých, který jinak neřeší s výjimkou dlouhodobých marodů Michaela Rabušice a Romana Poloma výraznější problém. „Měli jsme teď náročnější program. Museli jsme tomu přizpůsobit tréninkový režim. Přidat více regenerace,“ vysvětlil Horejš.

Trenérovi Dynama samozřejmě neušel vývoj, jaký v Teplicích během sezony prodělali. „Začali špatně, ale pak bych řekl, že hráči pochopili systém, který po nich trenéři chtějí,“ přiblížil Horejš. Upozorňoval na to, že Severočeši mají dobře organizovanou defenzivu, ale pozor si musí dát jeho svěřenci i na útok. „Příchodem Jakuba Řezníčka se jejich útok hodně zkvalitnil a ve spojení s Jakubem Marešem jsou velmi nebezpeční,“ dodal Horejš.

Vzájemné zápasy:

Bilance obou celků v nejvyšší soutěži se mírně kloní na stranu Severočechů. Celkem spolu sehráli 30 duelů. V deseti z nich se radovalo Dynamo. Osm jich skončilo remízou a ve dvanácti střetnutích zvítězily Teplice. Nejlepším střelce ve vzájemných utkáních je Pavel Verbíř s deseti brankami. Na českobudějovické straně pak čtyřikrát do černého pálil Ladislav Fujdiar.

Poslední vzájemné utkání – 28. 11. 2014 – 16. kolo Fortuna Národní ligy:
Dynamo ČB – Teplice 2:0 (0:0)
Branky: 57. Škoda, 90. Hora. ŽK: Vošahlík, Hanzlík, Kalod – Vůch, Ljevakovič. Rozhodčí: Kovařík – Blažej, Kříž. Diváků: 2101.
Dynamo: Křížek - Hora, Lengyel, P. Novák, Hanzlík - Kladrubský - Linhart (55. Vošahlík), Benát (78. Herzán), Hála (89. Brunclík), Michal Škoda - Kalod.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jablonský, Krob (36. Urma, 79. Vachoušek) - Ljevakovič, Takács - Litsingi, Melunovič, Vůch - Salami (64. Chukwuma).

Ostatní zápasy 15. kola:
Bohemians – Slovácko1.11. 201918:00
Olomouc – Mladá Boleslav2. 11. 201914:30
Slavia – Ostrava2. 11. 201917:00
Karviná – Jablonec2. 11. 201914:30
Liberec – Příbram2. 11. 201914:30
Opava – Sparta2. 11. 201917:00
Zlín – Plzeň 3. 11. 201918:00

Utkání 15. kola FORTUNA:LIGY začne v neděli ve 14.30 hodin na teplickém stadionu Stínadla a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Zbyněk Proske. Na čarách mu budou pomáhat Radek Kotík a Radim Dresler.